Dziś mamy 28 lipca 2021, środa, imieniny obchodzą:
13 września 2018

„Prędkość” na drogach powiatu bydgoskiego

Nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego policjanci z drogówki przeprowadzili na drogach powiatu bydgoskiego działania kontrolne.

12 września w trakcie działań pn. "Prędkość” policjanci z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w videorejestratory.

- Głównym celem akcji było egzekwowanie od kierowców jazdy zgodnej z przepisami, zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeganie dozwolonej prędkości. Wszystko po to, aby ograniczyć wypadki spowodowane przez nadmierną prędkość – wyjaśnia podkom. Lidia Kowalska (Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy). - Oprócz kontroli prędkości, podczas działań, policjanci zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego - dodaje.

W trakcie tych działań policjanci skontrolowali 338 pojazdów, ujawnili 68 przypadków kierujących jadących z nadmierną prędkością i w związku z tym zatrzymali trzem kierującym prawo jazdy.

- Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa na drogach najwięcej zdarzeń drogowych spowodowanych jest z powodu nadmiernej prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania, niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków czy z niezachowania bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego – podsumowuje podkom. Lidia Kowalska.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)