Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:
21 października 2021

„Kociołek sztuki”. Gospodynie zakładały zielniki

fot.Stowarzyszenie Zakole Kreatywności Nasze Czmlewo w Czemlewie

fot.Stowarzyszenie Zakole Kreatywności Nasze Czmlewo w Czemlewie

W ramach realizacji projektu pt. „Kociołek Sztuki” finansowanego przez# Powiat Bydgoski panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czemlewie spędziły jedno z październikowych popołudni na warsztatach zielarskich w Ekogościńcu Pachotówko w Gzinie.

Właściciele Ekogościńca oprowadzili uczestniczki po swoim ogrodzie podpowiadali w jaki sposób założyć przydomowy zielnik jak go pielęgnować, co i kiedy zbierać aby miało jak najlepsze właściwości. Było również wspólne zbieranie ziół, uczenie się ich rozpoznawania. Pani Alina opowiadała o sposobie ich wykorzystania w kuchni, wspomaganiu leczenia czy w pielęgnacji urody. To było cudowne popołudnie pełne niepowtarzalnych zapachów, aromatów i wspaniałych smaków potraw, naparów, herbatek przygotowanych przez gospodarzy a wszystko na bazie ziół, owoców i warzyw pochodzących z ogrodu i sadu Pachotówka.

Materiał: Stowarzyszenie Zakole Kreatywności Nasze Czmlewo w Czemlewie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)