Dziś mamy 29 stycznia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:
21 marca 2022

„Niebieski tydzień” w szkole. Policjanci przeprowadzili spotkania profilaktyczne

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

W ubiegłym tygodniu (14-18 marca) w Zespole Szkół w# Ostromecku Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i# Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz Fordon zorganizował dla uczniów tak zwany "Niebieski Tydzień".

Policyjni profilaktycy, Katarzyna Rzepińska, sierżant Tomasz Michalski oraz aspirant Monika Złotowska, przeprowadzili z wszystkimi klasami w szkole spotkania profilaktyczne. Najmłodszym dzieciom zgodnie z akcją dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze pod nazwą "Na drodze patrz i słuchaj" przypomniano zasady dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. W spotkaniu wykorzystano "Autochodzik" ufundowany przez Urząd Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej, który wywołał uśmiech na twarzach dzieci i wzbudził większe zainteresowanie poruszanym tematem.

W starszych klasach poruszono temat "Hejtu i mowy nienawiści", a także szeroko rozumianej tolerancji, co podyktowane jest pojawieniem się w szkołach dzieci z Ukrainy. Poruszono też temat agresji w szkole, uzależnień i odpowiedzialności karnej.

Kilka tygodni przed rozpoczęciem "Niebieskiego Tygodnia" ogłoszony został w szkole konkurs dla wszystkich uczniów. W dniu 18 marca 2022 roku został on rozstrzygnięty i dzieciom zostały wręczone nagrody rzeczowe, które ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Urzędu Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej. Dzieci z rąk Panów Komendantów kom. Tomasza Sury oraz kom. Mariusza Buwaja otrzymały nagrody w postaci bonów podarunkowych i klocków. Łączna kwota ufundowanych nagród wyniosła 1500 złotych. Laureaci nagrodzeni w konkursie nie kryli zadowolenia.

Materiał: KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)