Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:
21 marca 2022

„Niebieski tydzień” w szkole. Policjanci przeprowadzili spotkania profilaktyczne

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

W ubiegłym tygodniu (14-18 marca) w Zespole Szkół w# Ostromecku Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i# Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz Fordon zorganizował dla uczniów tak zwany "Niebieski Tydzień".

Policyjni profilaktycy, Katarzyna Rzepińska, sierżant Tomasz Michalski oraz aspirant Monika Złotowska, przeprowadzili z wszystkimi klasami w szkole spotkania profilaktyczne. Najmłodszym dzieciom zgodnie z akcją dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze pod nazwą "Na drodze patrz i słuchaj" przypomniano zasady dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. W spotkaniu wykorzystano "Autochodzik" ufundowany przez Urząd Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej, który wywołał uśmiech na twarzach dzieci i wzbudził większe zainteresowanie poruszanym tematem.

W starszych klasach poruszono temat "Hejtu i mowy nienawiści", a także szeroko rozumianej tolerancji, co podyktowane jest pojawieniem się w szkołach dzieci z Ukrainy. Poruszono też temat agresji w szkole, uzależnień i odpowiedzialności karnej.

Kilka tygodni przed rozpoczęciem "Niebieskiego Tygodnia" ogłoszony został w szkole konkurs dla wszystkich uczniów. W dniu 18 marca 2022 roku został on rozstrzygnięty i dzieciom zostały wręczone nagrody rzeczowe, które ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Urzędu Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej. Dzieci z rąk Panów Komendantów kom. Tomasza Sury oraz kom. Mariusza Buwaja otrzymały nagrody w postaci bonów podarunkowych i klocków. Łączna kwota ufundowanych nagród wyniosła 1500 złotych. Laureaci nagrodzeni w konkursie nie kryli zadowolenia.

Materiał: KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)