Dziś mamy 19 kwietnia 2025, sobota, imieniny obchodzą:
07 sierpnia 2024

Akcja "Motocyklowy Patrol". Zapowiedź działań w Bydgoszczy

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w piątek# 9 sierpnia 2024 roku w godzinach od 12:00 do 20:00, na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego realizowane będą działania pod nazwą „Motocyklowy patrol”.

Analiza zdarzeń drogowych w okresie od 1 stycznia do 1 sierpnia 2024 roku wskazała, że na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, w tym okresie, doszło do 111 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 14 osób, a 132 zostały ranne. Odnotowano również 3807 kolizji drogowych.

W ramach działań policjanci na motocyklach, skierowani do służby na terenie Bydgoszczy i powiatu, także z komend policji w: Toruniu, Grudziądzu, Inowrocławiu i Żninie będą prowadzić kontrole, także prędkości, zarówno dynamicznie – patrolując drogę z prędkością zapewniającą obserwację ruchu drogowego, jak i statycznie – wykonując czynności w wyznaczonym miejscu, gdzie dokonywać będą pomiaru.

Mając na uwadze walor edukacyjny i prewencyjny tych działań informujemy mieszkańców Bydgoszczy i powiatu o planowanej na piątek akcji.

Ostatnio działania „Motocyklowy patrol” prowadzone były na terenie Torunia i powiatu toruńskiego w połowie lipca br. Wówczas policjanci skontrolowali 103 pojazdy. Wśród sprawdzanych kierujących 97 popełniło wykroczenia, z czego aż 85 przekroczyło dozwoloną prędkość. Policjanci nałożyli 64 mandaty karne, sporządzili jeden wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli także 32 osoby.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 51 40

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)