Dziś mamy 2 lipca 2022, sobota, imieniny obchodzą:
17 maja 2022

Andrzej Górecki medalistą Mistrzostw Polski Juniorów. Gratulujemy!

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w# zapasach w stylu wolnym.

Wystartowało 135 zawodników z 52 klubów z całego kraju. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. Krajowy czempionat był pierwszym przeglądem siły polskich zapasów w tej grupie wiekowej i z pewnością wyłonił szeroki skład na zbliżające się Mistrzostwa Europy, które pod koniec czerwca 2022 roku odbędą się w Rzymie. Rewelacyjnie w turnieju zawalczył Andrzej Górecki reprezentujący GLUKS INVICTUS Sicienko. W gronie 15 zawodników kategorii wagowej do 57 kilogramów uplasował się na 3. miejscu. Pierwsza walka w rundzie eliminacyjnej przegrana z mistrzem Polski Rafałem Szewcem z Wrocławia. Następnie Andrzej szedł jak "burza" pokonując przeciwników z Brzegu Dolnego, Łodzi i Białegostoku. W walce decydującej o brązowym medalu Mistrzostw Polski nie dał żadnych szans i pokonał zdecydowanie na punkty zawodnika z Lublina. Andrzej Górecki nie zawiódł i potwierdził, że w kategorii wagowej 57 kilogramów muszą się z nim liczyć. Przypomnijmy, że "Endrju" to 3-krotny medalista Mistrzostw Polski w młodszych grupach wiekowych: 2018 - srebro (młodzik), 2020 - złoto (kadet), 2021 - srebro (kadet). Andrzej zostawił serce na siedleckich matach, dał z siebie wszystko, by z honorem bronić naszych barw, zdobywając pierwszy historyczny medal rangi Mistrzostw Polski dla naszego nowo powstałego klubu GLUKS INVICTUS Sicienko - powiedział po zawodach trener Norbert Świerblewski.

Serdecznie gratulujemy!

Materiał: Jarosław Janiszewski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)