Dziś mamy 28 lipca 2021, środa, imieniny obchodzą:
03 października 2018
Wybory do rady gminnej tylko w 11 okręgach. Listy kandydatów

Część radnych już została „zatwierdzona”

W 11 z 14 okręgach mieszkańcy gmina Dąbrowa Chełmińska wybierać będą radnych na następną kadencję.

Już niespełna trzy tygodnie zostały do wyborów samorządowych. W dniu 21 października wybierani będą m.in. radni gminni. Dąbrowa Chełmińska podzielona została ponownie na 15 jednomandatowych okręgów, w których o głosy wyborców rywalizować będą kandydaci z dwóch komitetów. Pierwszy, Komitet Wyborczy Wyborców Kandydata Radosława Ciechackiego, związany jest z obecnymi władzami gminy. Ich konkurencje stanowią osoby z Komitetu Wyborczego Wyborców Szydło Sławomir. Z tymże komitet ten wystawił 10 kandydatów. Pulę kandydatów uzupełnia Małgorzata Gerlicka, która utworzyła własny komitet.

W związku z zaistniała sytuacja, iż w czterech okręgach jest tylko jeden kandydat do rady, decyzją Gminnej Komisji Wyborczej osoby te zostały już uznane za radnych kadencji 2018 – 2023.

Są to:

Okręg nr 4

Sołectwo Nowy Dwór, Reptowo

Kuter Anna lat. 38, zam. Nowy Dwór

Okręg nr 6

Sołectwa: Mozgowina, Rafa, Strzyżawa

Zukierski Gabriel Marek lat 60, zam. Strzyżawa

Okręg nr 9

Sołectwo BORKI, sołectwo CZARŻE – część miejscowości Czarże, ul.: Łęcka, Chełmińska od numeru 72 do końca , Szlachecka

Siewert Mieczysław lat 40, zam. Czarże

Okręg nr 11

Sołectwo CZARŻE-część miejscowości Czarże, ul.: Boczna z wyłączeniem numeru 1, 3 i 5, Brzozowa, Chełmińska od numeru 1 do numeru 71 z wyłączeniem numeru 2 i 4, Krótka, Leśna, Podgórna z wyłączeniem numeru 2, Unisławska

Pałczyński Dawid Jan lat 32, zam. Czarże.

Poniżej prezentujemy listy kandydatów do rady z pozostałych okręgów.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)