Dziś mamy 16 czerwca 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:
11 października 2024

Dyżury telefoniczne z okazji Dnia Seniora. O co można zapytać?

fot. powierzone

fot. powierzone

W ramach obchodów Dni Seniora przez cały październik placówki# ZUS-u w regionie organizują dyżury telefoniczne.

- W najbliższym tygodniu będzie można dowiedzieć się na temat zasad ustalania wysokości emerytury, świadczenia wspierającego, świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, czy programu Aktywny Rodzic – informuje Krystyna Michałek, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

15 października w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 52 341 81 24 eksperci będą udzielać informacji w sprawie programu Aktywny Rodzic. W trakcie tego dyżuru będzie można dowiedzieć się m.in. na temat świadczenia aktywni rodzice w pracy i zalet zawarcia z babcią umowy uaktywniającej. Zawarcie takiej umowy nie jest warunkiem otrzymania świadczenia, ale warto to zrobić.

16 października w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 502 008 688 eksperci będą udzielać informacji na temat zasad ustalania wysokości emerytury powszechnej.

17 października w godz. 8-10.00 pod nr. tel. 54 230 73 75 będzie można zapytać ekspertów


o świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnością, zasady przyznawania, wypłaty i zgłaszania do ubezpieczeń. Z kolei na pytania dotyczące świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji tzw. 500+ dla niesamodzielnych pracownicy ZUS-u będą odpowiadać

18 października w godz. 9-10.30 pod nr. tel. 54 288 61 60.

W przyszłym tygodniu zaplanowano jeszcze dyżur niezwiązany z obchodami Dni Seniora.

17 października w godz. 9-11.00 pod nr. tel. 56 610 93 32 eksperci będą odpowiadać na pytania związane z zasiłkiem macierzyńskim.

Materiał: Krystyna Michałek / regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 9 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Populacja kormoranów budzi niepokój. Państwa europejskie chcą działać

- Wiele państw w Europie jest zaniepokojonych oddziaływaniem kormoranów # na zasoby ryb, akwakulturę i ekosystemy wodne. To problematyka o charakterze międzynarodowym, dlatego rozwiązanie tego problemu wymaga współpracy na szczeblu europejskim - powiedział sekretarz stanu Jacek Czerniak podczas uroczystego otwarcia konferencji nt. doradztwa służącego zarządzaniu w celu ograniczenia wpływu drapieżnictwa kormorana.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)