Dzielnicowi ze Śródmieścia zdążyli na czas. Uratowali życie 59-latka
fot. KMP Bydgoszcz
O tych dzielnicowych ze Śródmieścia piszemy już po raz kolejny. Mowa o młodszym #aspirancie Kamilu Kurdelskim i młodszym aspirancie Łukaszu Szmajda. Tym razem okazało się, że ich pilnej pomocy potrzebuje mieszkaniec bydgoskiego osiedla Bartodzieje. Policjanci nie odpuścili i szukali go aż do skutku, wiedząc, że może liczyć się każda sekunda. Dzięki ich zaangażowaniu i udzielonej pomocy 59-latek, mający bardzo słabe parametry życiowe, trafił pod opiekę medyków
Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu. To do niego zgłaszają się mieszkańcy dzielnicy z różnymi problemami dotyczącymi najczęściej konfliktów sąsiedzkich, problemów rodzinnych czy wychowawczych z dziećmi. Niejednokrotnie jest też tak, że policjanci ci realizują czynności na polecenie dyżurnego. Tak też było w tym przypadku.
Dzielnicowi, młodszy aspirant Łukasz Szmajda oraz młodszy aspirant Kamil Kurdelski, w minioną niedzielę (14.09.2025) zostali skierowani przez dyżurnego na ulicę Koszalińską w Bydgoszczy, gdzie 59-latek, będący w kryzysie emocjonalnym, potrzebuje pomocy. O fakcie tym zgłaszającego poinformował jego kolega z pracy, z którym ten się skontaktował.
Kiedy policjanci dotarli pod ustalony adres w mieszkaniu nikogo nie zastali, a drzwi były otwarte. Wewnątrz ich uwagę natomiast zwróciły przedmioty, które świadczyły o tym, że życie mieszkańca bydgoskiego osiedla Bartodzieje może być zagrożone. Natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Skierowali się w miejsca, gdzie mógł on przebywać, tam go również nie znaleźli. Dopiero sprawdzenie okolicy przyniosło pożądany efekt. Na ławce znajdującej się przy ulicy Gdyńskiej zauważyli leżącego mężczyznę. Chwilę później okazało się, że to właśnie szukany 59-latek. Mężczyzna nie reagował na bodźce i nie było z nim kontaktu. Dzielnicowi sprawdzili jego funkcje życiowe, po czym ułożyli w pozycji bezpiecznej, jednocześnie za pośrednictwem dyżurnego wezwali medyków. Do ich przyjazdu monitorowali stan bydgoszczanina.
Chwilę później załoga pogotowia, badając go, stwierdziła, że ma bardzo niskie ciśnienie. Tym samym stan, w którym się znajdował zagrażał jego życiu i zdrowiu. Mieszkaniec naszego miasta trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona fachowa pomoc.
Szybko i zdecydowanie podjęte przez funkcjonariuszy działania i udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia.
materiał: KMP Byddgoszcz
Czytaj również
- Z auta skradziono laptopa. Policja apeluje o pomoc w identyfikacji
- Drogówka kontrolowała kierowców. 73 wykroczenia wobec pieszych
- Wypadek z udziałem samochodu osobowego. Mercedes uderzył w drzewo
- Kolizja z udziałem dwóch osobówek. Na miejscu służby ratunkowe
- Zderzenie Toyoty i Audi. Lądował śmigłowiec LPR
Dodaj komentarz
Dziś "Zimna Zośka". Pogoda zgodna z tradycją
Zimna Zośka przywitała nas dziś deszczem# i chłodną pogodą. 15 maja to dzień świętej Zofii, który kończy okres tzw. „Zimnych Ogrodników” - trzech świętych: Pankracego, Serwacego i Bonifacego. Ich wspomnienia przypadają kolejno 12, 13 i 14 maja. W ludowych wierzeniach właśnie wtedy często nadchodziły nagłe ochłodzenia, silny wiatr i przymrozki, które mogły zaszkodzić uprawom oraz kwitnącym roślinom.
(czytaj więcej)Międzynarodowy Dzień Rolnika. "Święty Izydor wołkami orze"
15 maja obchodzony jest Międzynarodowy #Dzień Rolnika. To Wspomnienie św. Izydora Oracza – patrona rolników i ludzi pracujących na roli.
(czytaj więcej)Trzydniowa akcja. Kilkadziesiąt donacji krwi
W dniach 11–13 maja br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej w Grudziądzu zorganizowano tydzień Honorowego Dawstwa Krwi pod hasłem „W boju i potrzebie krwi nie szczędząc”. Inicjatywa połączyła działania promujące zdrowie, aktywność fizyczną oraz ideę bezinteresownej pomocy potrzebującym.
(czytaj więcej)Pamięć o Bohaterze. Świadectwo odwagi, służby i walki
13 maja 1901 r. urodził się rotmistrz# Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz, żołnierz Polskiego Państwa Podziemnego, autor raportów o niemieckich zbrodniach i niezłomny patriota.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!