Dziś mamy 2 października 2022, niedziela, imieniny obchodzą:
16 sierpnia 2022

Mniej zdarzeń, za to więcej ofiar śmiertelnych. Podsumowano długi weekend

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Zakończył się długi weekend związany ze Świętem Wniebowzięcia NMP. Kujawsko-pomorscy funkcjonariusze dbali o# bezpieczeństwo mieszkańców regionu, jak również podróżujących, przemieszczających się przez nasze województwo. W tym roku policjanci odnotowali mniejszą ilość wypadków, jednak ofiar śmiertelnych było niestety więcej.

Policjanci podejmowali działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz dbali o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, techniczny pojazdów, bezpieczny sposób przewożenia dzieci w fotelikach, a także czy inni podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa. W szczególności jednak funkcjonariusze eliminowali z ruchu drogowego kierujących zagrażających innym uczestnikom poprzez agresywne i niebezpieczne zachowania.

Przez cztery dni długiego weekendu w województwie kujawsko-pomorskim wydarzyło się 6 wypadków, w którym śmierć poniosły 4 osoby, a 8 zostało rannych. Doszło również do 173 kolizji. Wprawdzie
w tym roku policjanci odnotowali wyraźny spadek zdarzeń drogowych, jednak przez brak rozsądku, wyobraźni oraz lekceważenie przepisów ruchu drogowego ofiar było więcej. W jednym z wypadków życie straciła czteroosobowa  rodzina.

Niestety, nie obyło się bez osób, które wsiadły za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Policjanci ujawnili 108 nieodpowiedzialnych kierowców.

Materiał: mł. asp. Agnieszka Bubień – KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)