Dziś mamy 13 stycznia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:
06 grudnia 2024

Otwarcie budynku Centrum Sportu w Sicienku. Realizacja trwała 4 lata

fot.  Urząd Gminy w Sicienku

fot. Urząd Gminy w Sicienku

Dziś, 6 grudnia 2024 r., odbyło się oficjalne otwarcie budynku# Centrum Sportu w Sicienku, które w połączeniu z już otwartym stadionem piłkarskim tworzy nowoczesny kompleks sportowy.

Od pomysłu do realizacji projektu minęły niemal cztery lata, a dziś z dumą możemy powiedzieć, że stworzyliśmy serce naszej lokalnej społeczności – miejsce, które zjednoczy mieszkańców pasjonujących się sportem hobbystycznie oraz naszych utalentowanych sportowców!

Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński oraz władze naszych lokalnych klubów sportowych: Wiesława Strzelecka z GLUKS Invictus Sicienko, Wiesław Wierzbanowski z GKS Gryf Sicienko, Maciej Przybylski z Akademia Siatkówki Sicienko i Mariusz Gałaj z EUKS Spartakus Sicienko, symbolicznie przecięli wstęgę✂️, otwierając tym samym drzwi do nowych sportowych możliwości. W tej chwili towarzyszyło im wiele osób.

Wśród tego grona byli też samorządowcy i przyjaciele naszej gminy - serdecznie dziękujemy za obecność: Staroście Bydgoskiemu Piotr Kozłowski, Wiceprezydentowi Bydgoszczy Łukasz Krupa, Radnemu Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Radosław Kempinski, Radnym Powiat Bydgoski - Małgorzacie Wojnowskiej, Annie Cetnarowskiej, Łukaszowi Wojtczakowi oraz Piotrowi Jagielskiemu, Radnym i Sołtysom Gminy Sicienko, Zarządowi Kujawsko-Pomorski Związek Zapaśniczy z Jakubem Janiszewskim na czele, Komendantowi Komisariatu Policji w Koronowie Tomaszowi Meyze, przedstawicielowi STRABAG – wykonawcy Centrum – Tomaszowi Bąkowi, przedstawicielom B-Act – Adamowi Białachowskiemu, Szymonowi Baranowi, Ewie Mądrzak, Prezesowi Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza Bydgoszcz Krzysztofowi Bessa, Prezesowi Lokalnej Grupy Działania Trzy Doliny Leszkowi Kuziakowi, Proboszczowi Parafii w Sicienku Krzysztofowi Danowskiemu, dyrektorom placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych gminy, darczyńcom i sponsorom gminnego sportu, przedstawicielom firm współpracujących z gminą oraz wszystkim obecnym sympatykom sportu!

Czas na rozwój, aktyność i wspólne sportowe emocje!

Materiał: Urząd Gminy w Sicienku

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów

Od 2025 roku, zgodnie z przepisami #UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!

(czytaj więcej)
0

Fundacja DKMS podsumowała rok. Nowi dawcy szpiku

Czy w ciągu zaledwie jednego roku można zmienić #rzeczywistość osób chorych, które stanęły do walki z bezkompromisowym przeciwnikiem – nowotworem krwi? Fundacja DKMS, największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, udowadnia, że tak! W 2024 roku do jej bazy dołączyły aż 119 433 osoby, a 1527 dawców faktycznych dało szansę na życie swoim „bliźniakom genetycznym” – w Polsce i na świecie! To efekt nieustannej edukacji na temat idei dawstwa, ale i ogromnego zaangażowana dawców szpiku, społeczeństwa, mediów, wolontariuszy oraz darczyńców.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)