23 września 2018
LKS Dąbrowa Chełmińska - Grom Osie 5:2 (3:0)

Pewna wygrana

Cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Dąbrowy Chełmińskiej pokonując Grom Osie.

W sobotę, w szóstej kolejce rozgrywek A-klasy, grupy 1. Dąbrowa podejmowała Grom. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Dąbrowy.

W pierwszej części gry przewaga LKS-u była zdecydowana. Od początku raz po raz sunęły ataki na bramkę rywala, ale brakowało ostatniego podania. Grom atakował głównie przez granie długich piłek. W 28’ Dawid Sarnowski zagrał piłkę wzdłuż pola karnego do Dawida Berezy, a ten kapitalnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza. Dwie minuty później było już 2:0. Po raz kolejny świetnie zagrał Sarnowski, a sprytnym strzałem akcję wykończył Mateusz Myśliński. LKS nie zwalniał tempa. Rywale kompletnie nie zagrażali bramce gospodarzy, albo pewnie bronił bramkarz LKS-u. W 40’ Kacper Bańka ograł na skrzydle rywala i idealnie zagrał do Myślińskiego, który pewnie strzałem przy słupku pokonał bramkarza gości. Do przerwy LKS schodził z trzybramkową przewagą.

W drugiej połowie, spotkanie już się bardziej wyrównało. Grom jak i w pierwszej części również atakował grając długie piłki na silnych napastników. W 51’ Grom zdobył bramkę. W 75’ Maciej Góralski minął rywali jak tyczki i zagrał do Murawskiego, który potężnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi. Goście mieli kilka kapitalnych okazji, ale brakowało wykończenia, albo świetnie bronił zespół LKS-u. W 80’ z boiska z powodu kontuzji musiał zejść Siewert. Trener Dąbrowy zrobił już wszystkie zmiany i LKS musiał grać w 10. W 85’ Grom wykorzystał tą przewagę i zdobył bramkę na 4:2. Jednak tego dnia to LKS zakończył strzelanie. Ponownie Góralski do Murawskiego i było 5:2. Arbiter zakończy spotkanie i LKS zainkasował kolejne 3 punkty. Po obecnej kolejce LKS zajmuje 8 lokatę z niewielką stratą do 3 miejsca. Za tydzień LKS czeka prawdopodobnie najcięższy pojedynek gdyż zmierzy się na boisku lider ze Świekatowa.

materiał: LKS Dąbrowa Chełmińska