Dziś mamy 2 lipca 2022, sobota, imieniny obchodzą:
25 maja 2022

Pierwszy Kongres Kobiet w gminie. Spotkały się przedstawicielki lokalnych KGW

fot. GOKiS w Dąbrowie Chełmińskiej

fot. GOKiS w Dąbrowie Chełmińskiej

W sobotę, 21 maja 2022 r., Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w# Dąbrowie Chełmińskiej zorganizował po raz pierwszy Kongres Kobiet. Spotkanie skierowane było do przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy.

Pomysł na organizację Kongresu Kobiet narodził się w okresie pandemicznym, gdzie uświadomiliśmy sobie jaki wielki potencjał mamy przy wspólnym działaniu. KGW to przecież miejsce, gdzie rozwijają się ukryte wcześniej talenty. To bezpieczny obszar, gdzie każdy może znaleźć miejsce dla siebie i swoich pasji. Przynależność do Koła to również możliwość zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego i serdecznego dla drugiego człowieka. To także realizacja różnego rodzaju inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności wynikających bezpośrednio ze znajomości potrzeb mieszkańców. Nie wspominając już o znaczeniu kulturowym poprzez podtrzymywanie lokalnych tradycji i zwyczajów. Dlatego z tych i z wielu innych powodów należy wspierać działalność Kół Gospodyń Wiejskich.

Kongres Kobiet poruszył fundamentalne więc zagadnienie dotyczące sformalizowania działalności Kół Gospodyń Wiejskich na terenie Gminy. Dzięki współpracy z Zastępcą Dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Regionalnym) Panem Karolem Będkowskim mogliśmy gościć podczas Kongresu Pełnomocniczkę ds. KGW w powiecie bydgoskim Panią Katarzynę Ślazińską oraz Pana Jarosława Nowińskiego, którzy w praktyczny sposób przybliżyli naszym kagiewuszkom wszystkie zagadnienia związane z rejestracją Koła.
Następnie o swojej działalności, sukcesach i spostrzeżeniach opowiedziały Przewodnicząca KGW Czemlewo Pani Beata Niedziela oraz Przewodnicząca  KGW z Łubianki Pani Katarzyna Ziółkowska-Bytyń.

Po kawowej przerwie integracyjnej uczestniczki spotkania porwała w wir warsztatów motywacyjnych pn. „Nasz sukces – Nasza siła” Trener, Coach Pani Monika Jurkiewicz.

W I Kongresie Kobiet uczestniczyły przedstawicielki ze wszystkich KGW działających na terenie Gminy Dąbrowa Chełmińska oraz zaproszone KGW z Łubianki, łącznie 12 Kół (35 osób). Serdecznie dziękujemy Paniom za udział!

Sympatyczna i wesoła atmosfera udzieliła się wszystkim Paniom, które postanowiły spotykać się cyklicznie. Do zobaczenia!

Materiał: GOKiS w Dąbrowie Chełmińskiej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)