Dziś mamy 22 września 2023, piątek, imieniny obchodzą:
29 września 2022

Policjanci złożyli ślubowanie. Nowi mundurowi zasilą komisariaty

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji wstąpiło 47 funkcjonariuszy. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję…”  wybrzmiało wczoraj (29 września) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w obecności Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i kadry kierowniczej kujawsko-pomorskiego garnizonu oraz zaproszonych gości. Słowa Roty policjanci powtórzyli za Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosławem Elszkowskim, który przyjął ślubowanie.

Po uroczystej przysiędze jako pierwszy głos zabrał Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Mikołaj Bogdanowicz, który zwrócił się do nowych funkcjonariuszy dziękując za „wybranie właśnie tej drogi służby dla naszej Rzeczypospolitej Polskiej, bo to jest służba niełatwa i bardzo zaszczytna… .” Zwrócił się również do rodzin i bliskich, których prosił o wsparcie i zrozumienie. Kończąc zaś jeszcze raz podziękował i pogratulował adeptom, życząc jednocześnie „bezpiecznej służby, sukcesów, awansów i żeby dobro Ojczyzny było na pierwszym miejscu (…), bo musimy o Nią po prostu dbać, jesteśmy do tego powołani… .”

Dalej głos zabrał insp. Mirosław Elszkowski Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, który powitał wszystkich zgromadzonych na uroczystości, po czym zwrócił się do tych, którzy za swą drogę zawodową wybrali służbę w policyjnym mundurze:

–  Nadrzędna rzecz z bycia policjantem to służyć ludziom. To rzecz, która powinna Wam przyświecać codziennie, bo my służymy dla kogoś, a nie ludzie są dla nas. Chciałbym, abyście o tym pamiętali (…) Z mojej perspektywy ani dnia nie żałuję, że wybrałem tę ścieżkę zawodową, a awans jednego z policjantów (…) daje również prognostyk tego, że po przyjęciu do tej służby można awansować i odbierać gratulacje, czego Państwu życzę.

Do służby wstąpiło 47 nowych policjantów, którzy trafią do komend miejskich i powiatowych naszego województwa: dwudziestu do Bydgoszczy, sześciu do Torunia, po jednym do Włocławka, Nakła oraz Żnina. Dwunastu funkcjonariuszy zasili szeregi Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. Teraz przed adeptami policyjnej sztuki szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku, po zakończeniu którego rozpoczną służbę w rodzimych jednostkach.

Materiał: Kamila Ogonowska – Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)