Dziś mamy 28 lipca 2021, środa, imieniny obchodzą:
05 października 2018

Prom znów popłynie

fot. K.Wysocka/starostwo

fot. K.Wysocka/starostwo

W tę niedzielę zakończył kursowanie po Zalewie koronowskim prom („Koronowo”). W przyszłym roku znów będzie pływał.

Niedawno kosztem kilkudziesięciu tysięcy złotych starostwo odremontowało prom, który stanowi połączenie na Zalewie Koronowskim drogi powiatowej przez Sokole Kuźnica na drugi brzeg w kierunku Lubiewa i Cekcyna. Ruch na tej drodze jest spory szczególnie w okresie letnim i w weekendy. Stąd przeprawa funkcjonuje w okresie od maja do pierwszego weekendu października.

Już jakiś czas temu odstąpiono od pobierania opłat za przeprawę. A koszty ponoszą wspólnie samorządy. Kolejnych kilkadziesiąt tysięcy złotych. Solidarnie pokrywają je: starostwo bydgoskie, tucholskie oraz gminy Koronowo i Lubiewo.

4 października przedstawiciele wspomnianych samorządów podpisali porozumienie o dalszym utrzymaniu promu „Koronowo”. Całkowite koszty utrzymania będą znane po rozstrzygnięciu przetargu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)