Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:
23 czerwca 2022

Służba więzienna spotkała się z Prison Fellowship i Bractwem więziennym

fot. Zakład Karny w Koronowie

fot. Zakład Karny w Koronowie

22 czerwca w Zakładzie Karnym w Koronowie odbyło się spotkanie z# przedstawicielem Prison Fellowship oraz przedstawicielami Bractwa Więziennego "Samarytania".

Ppłk Tomasz Korytowski, dyrektor koronowskiej jednostki penitencjarnej gościł na terenie przedstawiciela Prison Fellowship oraz przedstawicieli Bractwa Więziennego „Samarytania”. W spotkaniu również uczestniczyli skazani, którzy z wielką chęcią wysłuchali przemowy przedstawiciela Prison Fellowship. Zaproszony gość zaprezentował osadzonym program chrześcijański składający się z 70-minutowego przedstawienia multimedialnego.

Religia w procesie resocjalizacji

Religia jest bardzo istotnym elementem w procesie resocjalizacji skazanych. Przewodnik duchowy jest nieocenionym wsparciem w trudnych dla osadzonych chwilach, pomaga odnaleźć sens i nadać znaczenie życiu. Dla wielu osadzonych kara pozbawienia wolności jest emocjonalnie bardzo trudnym czasem ponieważ oprócz ograniczenia wolności, znajdują się oni w niecodziennej dla nich sytuacji społecznej, w nieznanym środowisku, w którym panują zupełnie inne zasady.

Prison Fellowship to największa na świecie chrześcijańska organizacja non-profit dla więźniów, byłych więźniów i ich rodzin oraz wiodący orędownik reformy wymiaru sprawiedliwości. Dzięki specjalnemu programowi w postaci prezentacji multimedialnej dotyczącej Chrześcijaństwa skazany będzie mógł zgłębić wiedzę w tym temacie.

Materiał: kpt. Łukasz Grudniewski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)