Transpantacja szansą na nowe życie. "Twoje Organy Mogą Dalej Grać"

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
„Twoje organy mogą dalej grać - holistyczne podejście do #edukacji - wielowymiarowa profilaktyka prozdrowotna”.
Transplantacja to szansa na nowe życie dla wielu osób. Pod hasłem "Twoje organy mogą grać dalej" Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy razem z Centrum Medyczne Gizińscy i Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza zorganizowali regionalną konferencję, w której wziął udział Piotr Hemmerling - I Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski.
W trakcie konferencji wykłady wygłosili:
- prof. dr hab. n. med. Zbigniew Włodarczyk nt. „Transplantologia jako wyraz solidarności społecznej”,
- dr n. med. Włodzisław Giziński nt. „Zachowania ryzykowne wśród młodzieży - hazard”
- dr inż. Małgorzata Zajdel i dr inż. Małgorzata Michalcewicz-Kaniowska nt. „Podstawy społeczne uczniów i nauczycieli wobec transplantacji i profilaktyki prozdrowotnej - wyniki badań.
Kampania #TwojeOrganyMogąDalejGrać została objęta patronatem m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Zdrowia, a jej głównymi celami jest:
- Edukacja – zwiększenie wiedzy na temat procesu donacji organów i tkanek.
- Promocja – zachęcanie do podpisywania oświadczeń woli o zgodzie na donację organów.
- Wsparcie – zapewnienie wsparcia i informacji dla rodzin dawców oraz biorców.
Więcej informacji na profilu: Twoje Organy Mogą Dalej Grać
Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Galeria



Czytaj również
Dodaj komentarz
Populacja kormoranów budzi niepokój. Państwa europejskie chcą działać

- Wiele państw w Europie jest zaniepokojonych oddziaływaniem kormoranów # na zasoby ryb, akwakulturę i ekosystemy wodne. To problematyka o charakterze międzynarodowym, dlatego rozwiązanie tego problemu wymaga współpracy na szczeblu europejskim - powiedział sekretarz stanu Jacek Czerniak podczas uroczystego otwarcia konferencji nt. doradztwa służącego zarządzaniu w celu ograniczenia wpływu drapieżnictwa kormorana.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!