Dziś mamy 2 października 2022, niedziela, imieniny obchodzą:
16 września 2022

Wręczano nagrody za przejechane kilometry. Osielsko zdobyło 1. miejsce

fot. UG w Osielsku

fot. UG w Osielsku

W czwartek 15 września w bydgoskim ratuszu zostały wręczone nagrody za przejechane kilometry w# Rowerowej Stolicy Polski 2022. Po raz kolejny gmina Osielsko okazała się najlepsza w klasyfikacji najbardziej rowerowych gmin w Metropolii Bydgoszcz. Wspólnymi siłami mieszkańcy Osielska wykręcili 116 365 km.

To nie jedyne wyróżnienie, które nasza gmina Osielsko odebrała. Szkoła Podstawowa w Żołędowie wygrała klasyfikację Najlepszych Szkół w Metropolii Bydgoszcz. Szkole udało się przejechać 39 932 km.

Metropolia Bydgoszcz, z którą gmina rywalizowała zdobyła specjalny puchar w kategorii miast powyżej 200 tys. mieszkańców. Bydgoszcz i sąsiadujące gminy przejechały 1,8 mln km, co było największą ilością kilometrów.

Tegoroczna edycja Rowerowej Stolicy Polski pokonała 8 mln km.

Poniżej szczegółowe wyniki:

Najlepsze gminy:

  1. miejsce – Osielsko 192 pkt/116 365 km
  2. miejsce – Białe-Błota – 167 pkt/100 999 km
  3. miejsce – Solec Kujawski 84 pkt/51 099 km

Najlepsze szkoły w Metropolii Bydgoszcz:

  1. miejsce – SP w Żołędowie – 66 pkt/39 932 km
  2. miejsce – SP w Dobrczu – 36 pkt/22 237 km
  3. miejsce – SP w Łochowie – 32 pkt/19 382 km

Materiał: UG w Osielsku

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)