Dziś mamy 2 października 2022, niedziela, imieniny obchodzą:
09 września 2022

Wyróżniono policjantów za oddawanie krwi. Wręczono odznaczenia

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Oddawanie krwi jest najwspanialszym darem dla drugiego człowieka, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. Właśnie za taką postawę zostali wyróżnieni Ci, którzy dzielą się tym co najcenniejsze.

W miniony wtorek (6 września) w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń: Odznaki Złotej, Srebrnej i Brązowej „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” krwiodawcom Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Odznaczenia wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski wraz z Wiceprezesem Polskiego Czerwonego Krzyża Zbigniewem Klawczyńskim. Komendant Wojewódzki wyraził głęboką wdzięczność i szacunek Honorowym Dawcom Krwi za zasługi w niesieniu pomocy i ratowanie życia drugiemu człowiekowi oraz za postawę godną naśladowania. Do podziękowań przyłączył się w swoim przemówieniu Wiceprezes PCK, podkreślając wagę szlachetnej postawy propagowania idei krwiodawstwa.

Wśród wyróżnionych byli funkcjonariusze, pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a także Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. Odznaczeni to osoby, które biorą udział w akcjach organizowanych przez Klub lub indywidualnie oddają krew.  

Dla krwiodawców to szczególna chwila, która jest wyrazem docenienia i wyróżnienia bezinteresownego niesienia pomocy bliźniemu… .

„Oddając własną krew dobrowolnie i bezinteresownie, to gest wysokiej wartości moralnej i Obywatelskiej. To dar życia”.

Materiał: kom. Paulina Malinowska – KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)