Dziś mamy 22 września 2023, piątek, imieniny obchodzą:
09 września 2022

Wyróżniono policjantów za oddawanie krwi. Wręczono odznaczenia

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Oddawanie krwi jest najwspanialszym darem dla drugiego człowieka, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. Właśnie za taką postawę zostali wyróżnieni Ci, którzy dzielą się tym co najcenniejsze.

W miniony wtorek (6 września) w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń: Odznaki Złotej, Srebrnej i Brązowej „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” krwiodawcom Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Odznaczenia wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski wraz z Wiceprezesem Polskiego Czerwonego Krzyża Zbigniewem Klawczyńskim. Komendant Wojewódzki wyraził głęboką wdzięczność i szacunek Honorowym Dawcom Krwi za zasługi w niesieniu pomocy i ratowanie życia drugiemu człowiekowi oraz za postawę godną naśladowania. Do podziękowań przyłączył się w swoim przemówieniu Wiceprezes PCK, podkreślając wagę szlachetnej postawy propagowania idei krwiodawstwa.

Wśród wyróżnionych byli funkcjonariusze, pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a także Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. Odznaczeni to osoby, które biorą udział w akcjach organizowanych przez Klub lub indywidualnie oddają krew.  

Dla krwiodawców to szczególna chwila, która jest wyrazem docenienia i wyróżnienia bezinteresownego niesienia pomocy bliźniemu… .

„Oddając własną krew dobrowolnie i bezinteresownie, to gest wysokiej wartości moralnej i Obywatelskiej. To dar życia”.

Materiał: kom. Paulina Malinowska – KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)