Dziś mamy 22 września 2023, piątek, imieniny obchodzą:
28 września 2022

XXI Konferencja Agencji Płatniczych. Przedstawiciele 5 państw odwiedzili Czemlewo

fot Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

fot Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

W Toruniu rozpoczęła się# XXI Konferencja Agencji Płatniczych Państw Bałtyckich i Polski Jej organizatorem jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W konferencji z 21 września wzięli udział przedstawiciele Litwy, Łotwy, Estonii, a także Serbii – w której ARiMR, jako lider, prowadzi projekt twinnigowy. Polskiej delegacji przewodziła Halina Szymańska, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W wydarzeniu uczestniczył także Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik.

– Podczas corocznych spotkań dzielimy się osiągnięciami związanymi z obsługą działań realizowanych w ramach Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich i omawiamy bieżące problemy związane z realizacją działań w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Celem konferencji jest również pogłębianie współpracy oraz wymiana doświadczeń pomiędzy agencjami płatniczymi – powiedziała w trakcie powitania prezes Halina Szymańska.

Z kolei minister Ryszard Bartosik podkreślił, że sektor rolniczy stanął na wysokości zadania w tym trudnym czasie i z nadzieją można patrzeć w przyszłość. – Polska znalazła się wśród siedmiu krajów członkowskich Wspólnoty, które jako pierwsze uzyskały akceptację Komisji Europejskiej dla swoich Planów Strategicznych. Kolejnym ważnym wyzwaniem dla naszego kraju jest realizacja i wdrożenie Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Będzie to miało ogromny wpływ na dynamikę rozwoju polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich.

Niemal cały dzień wypełniły sesje plenarne, które dotyczyły pięciu ważnych tematów:

Nowoczesne sposoby komunikacji z rolnikami oraz automatyzacja składania i administrowania wnioskami o płatność;
Nowa perspektywa Wspólnej Polityki Rolnej w zakresie ekoschematów;
System Monitorowania Obszaru (AMS) i zdjęcia geotagowane;
Zasady udzielania premii w ramach interwencji Młody Rolnik i Restrukturyzacja małych gospodarstw w okresie 2023-2027;
Ocena konkurencyjności projektów w okresie 2023-2027.

Po południu odbyło się spotkanie w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich w Czemlewie, które wpisane jest do prowadzonego przez ARiMR rejestru. Wizyta była okazją, by panie opowiedziały o swoich działaniach i zaprezentowały zwyczaje ziemi kujawsko-pomorskiej, a goście posmakowali lokalnych specjałów.  

Materiał: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa/red.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)