Dziś mamy 28 lipca 2021, środa, imieniny obchodzą:
14 września 2018

Z pszczołami za pan brat!

Fot. ZS Dąbrowa Chełmińska

Fot. ZS Dąbrowa Chełmińska

W dniu 13 września w Zespole Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej odbyły się zajęcia przyrodniczo-edukacyjne w ramach przedsięwzięcie pn. "Z pszczołami za pan brat".

Budżet projektu wynosi 40 tys. zł i w całości jest refundowany z dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Projekt ma na celu budowanie świadomości ekologicznej młodych ludzi oraz promocję gminy Dąbrowa Chełmińska. Bartnictwo było w Dąbrowie Chełmińskiej obecne od wieków. Do dziś istnieją liczne pasieki w różnych miejscowościach gminy. Wykorzystanie tego elementu dla promocji naszej małej ojczyzny wydaje się naturalne. Do tego dochodzi istotny aspekt ochrony środowiska.

Edukację ekologiczną rozpoczęliśmy w Dąbrowie Chełmińskiej w roku ubiegłym. Najpierw powstała klasa plenerowa wraz z wyposażeniem dydaktycznym, np. w klocki edukacyjne. Obecne działania to ciąg dalszy tamtego projektu.

Relację z zajęć przyrodniczo-edukacyjnych w ramach przedsięwzięcia pn. "Z pszczołami za pan brat" można będzie obejrzeć w programie TVP Bydgoszcz "Spotkania z Ekologią". Premiera w niedzielę 23 września o godz. 10.00, kolejne emisje - w czwartek 27 września o 19.30 i w piątek 28 września o 14.15.

materiał: ZS Dąbrowa Chełmińska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)