Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Na sygnale

17 sierpnia 2022 0

Zderzenie 3 samochodów osobowych. Na miejscu wszystkie służby

16 sierpnia w Stopce zderzyły się ze# sobą 3 samochody osobowe.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2022 0

Czy poranek był trzeźwy? Policja to sprawdziła

Wczoraj w godzinach rannych kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas# działań „Trzeźwy poranek” mundurowi skontrolowali 10 268 kierujących pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 29 kierujących „na podwójnym gazie” oraz 1 kierującego pod wpływem środków działających podobnie.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2022 0

Wiatr, deszcz i ogień był im nie straszny. Pracowity dzień dla straży

W związku z intensywnymi opadami deszczu oraz silnym wiatrem nasza jednostka odnotowała# kilkanaście interwencji dotyczących połamanych drzew oraz licznych podtopień.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2022 0

Pożar na terenie lasów państwowych. Ugaszono go w szybkim czasie

Na terenie około 1 kilometra kwadratowego zapłonęły lasy# państwowe nieopodal miejscowości Zielonka (Nowa Wieś Wielka). Strażacy podejrzewają podpalenie.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2022 0

Karambol na DK 25. Jedna osoba poszkodowana

Na trasie DK 25, nieopodal Buszkowa (gmina Koronowo) miał miejsce karambol z# udziałem 4 samochodów.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2022 0

„Oko” drona zwrócone na „zebrę”. Wykryło kilka wykroczeń

Przejścia dla pieszych ponownie były pod okiem funkcjonariuszy z bydgoskiego# wydziału ruchu drogowego. Mundurowi do obserwacji wykorzystali policyjnego drona. Niestety posypały się mandaty karne.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2022 0

Drzewo zawaliło się na namiot pełny ludzi. Dwoje trafiło do szpitala

14 sierpnia nieopodal plaży w Pieckach (gmina Nowa Wieś Wielka) przewróciły się# drzewa na namioty, w których byli ludzie. Dwie osoby zostały poszkodowane.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2022 0

Płonęło 2,5 km kwadratowego lasu. 14 zastępów straży gasiło ogień

Na terenie lasów nieopodal Bożenkowa wybuchł pożar lasu o obszarze 2,5 km kwadratowego. Do# walki stanęło aż 14 zastępów straży pożarnej.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2022 0

Młodzież „zmodyfikowała” pomnik. Na końcu złapała ich policja

W czwartek 11 sierpnia br. około godz. 23:20 pracownik Straży Miejskiej obsługujący monitoring miejski zauważył grupę młodzieży stojącą przy pomniku Rejewskiego na ul. Gdańskiej.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2022 0

Mniej zdarzeń, za to więcej ofiar śmiertelnych. Podsumowano długi weekend

Zakończył się długi weekend związany ze Świętem Wniebowzięcia NMP. Kujawsko-pomorscy funkcjonariusze dbali o# bezpieczeństwo mieszkańców regionu, jak również podróżujących, przemieszczających się przez nasze województwo. W tym roku policjanci odnotowali mniejszą ilość wypadków, jednak ofiar śmiertelnych było niestety więcej.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2022 0

Policja poszukuje sprawców zatrucia Odry. Wyznaczono za nich nagrodę

Komendant Główny Policji gen.insp. Jarosław Szymczyk wyznaczył nagrodę w wysokości #1 mln zł (jeden milion złotych) za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie rzeki Odra lub posiadającej istotne informacje mogące doprowadzić do ustalenia sprawców!

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2022 0

Okradli sklep ze sprzętu elektronicznego. Poszukuje ich policja

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon zwracają się z# prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek ze sprawą, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2022 0

Tragedia na krajowej 10. Cztery osoby zginęły na miejscu

Trzy ofiary śmiertelne i jedna osoba w stanie krytycznym. To bilans wypadku drogowego na# DK 10 w miejscowości Emilianowo. Do sprawy został zatrzymany kierowca Toyoty. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2022 0

Zderzyły się dwa auta na DK 10. Były osoby poszkodowane

14 sierpnia o godzinie 14:18 straż pożarna została zadysponowana do zdarzenia drogowego w miejscowości Przyłubie.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2022 0

Zaginął Ireneusz Sobczak. Czy gdzieś go widzieliście?

Komisariat Policji Bydgoszcz Śródmieście poszukuje Ireneusza Sobieszczyka lat 60.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Wspólnie włamywali się do domów. Lista postawionych zarzutów jest długa

Współpraca policjantów z bydgoskiego Śródmieścia i „wywiadowców” przyczyniła się do# zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież na terenie Osielska. Młodszy z zatrzymanych usłyszał więcej zarzutów dotyczących włamań i kradzieży na terenie powiatu bydgoskiego. Część skradzionego mienia została odzyskana.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Nielegalnie opalali kable i wywołali pożar. W akcji były samoloty (ustalenia)

9 sierpnia doszło do pożaru lasu nieopodal miejscowości# Niemcz. Na miejscu działały samoloty gaśnicze z zastępami straży.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Codzienna służba wodniaków w kamerze. Jak wygląda ich praca?

Dbanie o bezpieczeństwo osób wypoczywających na# obszarach wodnych w sezonie letnim to dla bydgoskich „wodniaków” priorytet dnia codziennego. Ich służba to masa wyrzeczeń, ale także szkoleń i kursów, dzięki którym mogą skutecznie dbać o bezpieczeństwo ludzi zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

(czytaj więcej)
0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)