Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

19 kwietnia 2024 0

Bydgoscy policjanci nie ustają. Przestępczość narkotykowa

Po raz kolejny policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i #Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków – marihuany, 2C-B, oraz MDMA. Właściciel zabronionych środków trafił za kraty na najbliższe trzy miesiące.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

Pożar komory silnika i budynku. Zabezpieczenie lądowiska

Dnia 13.04.2024r (sobota) o godzinie 01:07 zostaliśmy zadysponowani #do miejscowości Kolankowo do pożaru w komorze silnika samochodu osobowego.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

Nie żyje 15-latka. Policjanci wyjaśniają okoliczności

Bydgoscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny i okoliczności #wczorajszego (18.04.2024) wypadku, do którego doszło na przystanku tramwajowym przy ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy. 15-latka potrącona przez tramwaj poniosła śmierć na miejscu.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

Bezpieczny internet. Rozmowa policjantów z dziećmi

W Szkole Podstawowej w Brzozie odbyły się zajęcia profilaktyczne dotyczące #bezpieczeństwa w Internecie. Spotkania z uczniami klas 6 przeprowadzili Anna Noworyta i młodszy aspirant Michał Nowakowski z zespołu zajmującego się problematyką nieletnich.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

Zatrzymany przez kryminalnych. Ukrywał się przez 18 lat

Kryminalni z komisariatu na bydgoskim Błoniu namierzyli 54-latka, który od 18 lat #ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci ustalili, że mężczyzna poszukiwany 4 listami gończymi aktualnie przebywa w Więcborku. Już siedzi za kratami, gdzie rozpoczął odbywanie ponad pięcioletniej kary.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy". Drogi Powiatu Bydgoskiego

Bydgoscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania ukierunkowane na# bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo jego niechronionych uczestników.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

"Bezpieczni lokalnie". Kolorowanki profilaktyczne dla dzieci

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Jakub Gorczyński podpisał dzisiaj #umowę z panią Alicją Werner o przeniesienie autorskich praw majątkowych do przygotowanych przez nią grafik, które znajdą się w kolorowance promującej szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Funkcjonariusze będą rozdawali te książeczki podczas spotkań z dziećmi w przedszkolach, szkołach, ale także na imprezach plenerowych. Bardzo dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w troskę o małych mieszkańców naszego województwa.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Pożar budynku mieszkalnego. Wykluczono udział osób trzecich

16 kwietnia 2024 roku o godzinie 23:20 doszło do pożaru budynku mieszkalnego# w Brzozie przy ulicy Gierczak.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Mężczyzna wpadł do zbiornika wodnego. Pomimo reanimacji zmarł

13 kwietnia 2024 roku o godz. 9.14 wpłynęło zgłoszenie do KM PSP w Bydgoszczy o tym, że mężczyzna# wpadł do wody w miejscowości Mochle, gm. Sicienko.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Wspólne ćwiczenia służb. Policjanci na lotnisku

Policjanci, wspólnie z innymi służbami, wzięli udział w ćwiczeniach na #terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Pożary w przewodach kominowych. Pożar traw

W dniu 13.04.2024r. (sobota), około godziny 9:00 zostaliśmy# zadysponowani do pożaru trawy w miejscowości Nowy Jasiniec.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Przybliżenie zawodu policjanta. Wizyta w przedszkolu

Dzielnicowy sierżant sztabowy Szymon Rink oraz profilaktyk sierżant Patrycja #Stróżyk z bydgoskiego Śródmieścia wybrali się z wizytą do małych podopiecznych z Przedszkola Iguś w Łochowicach. Policjanci opowiadali dzieciom o swojej służbie, a także o bezpieczeństwie na drodze.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Bezpieczeństwo na drodze. Dzielnicowi z wizytą w SP nr 20

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście aspirant sztabowy Daniel# Klepacki oraz starszy aspirant Dominika Kondej-Głowala odwiedzili uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 20 mieszczącej się przy ul. Grabowej 4 w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Policjanci na spotkaniu. Funkcjonariusze w komisji

Bydgoscy profilaktycy uczestniczyli w przedsięwzięciu pod nazwą „Bydgoszcz zdrowa,# wolna od nałogów IX – Uzależnienia to krok do samounicestwienia”. Celem spotkania było promowanie pozytywnych zachowań oraz zagrożeń związanych z zażywaniem różnego rodzaju używek.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Pożar na polu. Zapaliło się zeszłoroczne zboże

Wczoraj 15 kwietnia br. o godzinie 13:17 zostaliśmy zadysponowani w miejscowości #Wudzynek na ulicy zakole do pożaru zeszłorocznego zboża na polu.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Zabezpiecz rower przed kradzieżą. Harmonogram znakowania rowerów

Bydgoscy policjanci podejmują wiele działań, aby wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców #naszego miasta i powiatu oraz ich mienia. Jednym z takich sposobów jest niewątpliwie znakowanie rowerów. Funkcjonariusze zachęcają i zapraszają do zabezpieczenia w ten sposób swojego jednośladu.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Taxi na aplikację "pod lupą" służb. Kontrole "taxówek"

Policjanci bydgoskiej „drogówki” i inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, #wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej oraz Straży Miejskiej prowadzili na terenie Bydgoszczy wspólne działania pn. „Bezpieczny przejazd Taxi na aplikację”.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Weekendowe działania. Troska o bezpieczeństwo

Bydgoscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny rower” oraz „Bezpieczny #motocyklista”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących jednośladami i bacznie przyglądali się czy przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)