Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

22 października 2021 0

Strażacy stoczyli bitwę z żywiołem. Prawie 200 zgłoszeń!

21 października doszło do potężnej wichury drugiego stopnia w całym powiecie# bydgoskim włącznie z Bydgoszczą. W efekcie na całym terenie straż pożarna otrzymała 176 zgłoszeń interwencji.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Garaż „pofrunął”. Metalowa konstrukcja zerwała się podczas wichury

Wczorajsza wichura zmusiła służby straży pożarnej do ciężkiej pracy. Choć może się# wydawać to nieprawdopodobne, wietrzysko poza łamaniem drzew oraz konarów porwała w górę… blaszany garaż.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Policyjna akcja w całym kraju

W czwartek, 21.10.br. policjanci ruchu drogowego w# całym kraju będą prowadzić ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

(czytaj więcej)
20 października 2021 0

Groźny pożar samochodu. Długa walka strażaków z żywiołem

Wczoraj, 19 października doszło do groźnego zapalenia się samochodu dostawczego w# Bydgoszczy na ulicy Fordońskiej.

(czytaj więcej)
20 października 2021 0

Okradali garaż. Zostali złapani na gorącym uczynku

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali na gorącym uczynku sprawców usiłowania# włamania do garażu. Mężczyźni przecięli kłódkę zabezpieczającą drzwi wejściowe do pomieszczenia, ale nie zdążyli z niego nic ukraść. Trafili do policyjnego aresztu, by kilka godzin później usłyszeć zarzuty.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Nie było wolnej karetki. Pomocy kobiecie udzielili strażacy

Wczoraj o godzinie 16:40 nasza jednostka po raz kolejny została zadysponowana do# udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie w nagłej potrzebie.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali sprawców. Skradzione mienie odzyskano

Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o# kradzież rozbójniczą. 33 i 26-latek na terenie bydgoskiego dworca PKS, pod groźbą użycia przemocy, zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Podejrzani przyznali się do przestępstwa.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Chciała zakupić akcje spółki. 84-latka padła ofiarą oszustów

Policjanci z bydgoskich Wyżyn otrzymali zgłoszenie dotyczące# oszustwa na kwotę 380 tysięcy złotych. Oszuści pod pretekstem inwestycji finansowych oszukali 84-letnią bydgoszczankę wyłudzając od niej dostęp do jej kont bankowych. Mając te dane dokonali kilku przelewów pozbawiając tym sposobem seniorkę oszczędności jej życia.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Policja prosi o identyfikację

Policjanci z komisariatu na# bydgoskich Wyżynach zwracają się z# prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Zniszczono lampy na nabrzeżu Brdy. Ujęto dewastatorów

W sobotę 16 października br. około godz. 21:34 operator monitoringu miejskiego zauważył# dwóch mężczyzn dewastujących lampy oświetleniowe, znajdujące się na nabrzeżu Brdy.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Kontrolowano pojazdy pod kątem przeważenia. Kolejne działania w planach

55 kontroli pojazdów ciężarowych pod kątem przeważenia pojazdów to# efekt działań kontrolnych inspektorów na drogach województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
16 października 2021 0

Czołowe zderzenie osobówek. Dwie osoby przetransportowano do szpitala

Zderzenie czołowe dwóch samochodów osobowych na DK25. Na miejsce wezwano wszystkie służby.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Zapłonęła komora silnika. Szybkie działania zapobiegły nieszczęściu

Dziś po godzinie 10:50 jednostka OSP# Solec Kujawski została zadysponowana na 288 kilometr drogi krajowej nr 10, gdzie doszło do awarii i zapalenia się instalacji paliwowej w samochodzie ciężarowym.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Pożar nieużytków. Na miejscu dwa zastępy straży pożarnej i policja

Wczoraj, 14 października w gminie# Nowa Wieś Wielka, w Brzozie doszło do pożaru pustostanu, w którym często nocują bezdomni. Na miejsce zdarzenia przybył zastęp z OSP Brzoza i zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Zderzenie z ciężarówką. Kierowca fiata zmarł na miejscu

Bydgoscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło# dzisiaj (15.10.2021) na drodze wojewódzkiej nr 551 w miejscowości Dąbrowa Chełmińska. Kierujący fiatem ducato zderzył się z pojazdem ciężarowym wyjeżdżającym z lasu. 62-letni kierowca fiata poniósł śmierć na miejscu.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Pożar suszarni do zbóż. Wstępnie oszacowano już straty

13 października ogniem zajęła się suszarnia do zbóż w# miejscowości Pauliny, w gminie Dobrcz. Wezwano pięć zastępów straży pożarnej.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Policja zabezpieczyła narkotyki. Ich 17-letni właściciel usłyszał zarzuty

Policjanci z komisariatu na bydgoskich Wyżynach zatrzymali# 17-latka, który w mieszkaniu miał znaczną ilość marihuany i metaamfetaminy, co potwierdziły przeprowadzone wstępne badania narkotesterem. Nastolatek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Ale nie tylko. Policjanci udowodnili mu również handel nimi. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Ukradł torebkę z zaparkowanego audi. Policjanci proszą o pomoc

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się z# prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach oraz filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Startuje kolejny projekt

18 października już po raz 15. obchodzimy Europejski Dzień przeciwko# Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Przy tej okazji Biuro Prewencji i Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji rozpoczynają działania w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”, realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego: instrumentu współpracy policyjnej, zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego.

(czytaj więcej)