Dziś mamy 13 stycznia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:
02 września 2018
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w koronowskim ogólniaku

Pożegnanie dyrektor Makowskiej

Fot. LO Koronowo

Fot. LO Koronowo

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego w koronowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Wyczółkowskiego była wyjątkowa.

Rok szkolny powitał nowy dyrektor Paweł Baran, który z dniem 1. września zaczął pełnić tę funkcję. W swoim przemówieniu wielokrotnie odwoływał się do tego jakim wspaniałym dyrektorem, mentorem i nauczycielką jest Dorota Makowska, która zarządzała szkołą przez ostatnich 15 lat.

- To dzięki niej właśnie, liceum, które może się poszczycić już 70 letnią tradycją, stało się nierozerwalną częścią  naszej małej ojczyzny, symbolem jakości i dumy z tego, że mamy okazję przekroczyć mury tej szkoły, zdobywać w niej wiedzę, poszerzać własne horyzonty i spełniać pasje – mówił dyrektor Baran.

Jednym z największych priorytetów i wyzwań, na które stawia nowy dyrektor i kadra nauczycielska wraz z uczniami jest czynne kontynuowanie działań z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nadchodzący rok szkolny upłynie bowiem na realizacji programu składającego  się z różnych przedsięwzięć pod nazwą: "11 działań na 11 listopada". Zaplanowano między innymi - akademie, przedstawienie teatralne, wieczorki  poetyckie,  debatę historyczną,  konkursy recytatorskie i historyczny ale także imprezy sportowe i turystyczne a to  wszystko by uczcić 100-lecie wolności.

Wśród zaproszonych gości był Starosta Powiatu Bydgoskiego, Wojciech Porzych, Dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą, Maria Strąk oraz Przewodniczący Rady Powiatu Bydgoskiego Zenon Rydelski.

Starosta uhonorował Dorotę Makowską nagrodą Starosty Bydgoskiego.

Oprawą dla uroczystości była musztra w wykonaniu klas mundurowych.

Oceń artykuł: 112 99

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów

Od 2025 roku, zgodnie z przepisami #UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!

(czytaj więcej)
0

Fundacja DKMS podsumowała rok. Nowi dawcy szpiku

Czy w ciągu zaledwie jednego roku można zmienić #rzeczywistość osób chorych, które stanęły do walki z bezkompromisowym przeciwnikiem – nowotworem krwi? Fundacja DKMS, największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, udowadnia, że tak! W 2024 roku do jej bazy dołączyły aż 119 433 osoby, a 1527 dawców faktycznych dało szansę na życie swoim „bliźniakom genetycznym” – w Polsce i na świecie! To efekt nieustannej edukacji na temat idei dawstwa, ale i ogromnego zaangażowana dawców szpiku, społeczeństwa, mediów, wolontariuszy oraz darczyńców.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)