Dziś mamy 28 lipca 2021, środa, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

10 grudnia 2018 0

Amatorzy fotografii u wojewody

Dnia 30 listopada w Urzędzie Wojewódzkim wręczono nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku”.

(czytaj więcej)

Jak solecczanka zdobywała Himalaje

Elżbieta Wysocka, powszechnie znana w Solcu Kujawskim działaczka, uczestniczyła w ekstremalnej wyprawie zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 0

„Kociołek Sztuki”

Projektu "Kociołek Sztuki" został zrealizowany przez Stowarzyszenie Zakole Kreatywności - Nasze Czemlewo finansowany przez Powiat Bydgoski.

(czytaj więcej)

„Być kobietą - w poszukiwaniu piękna"

Publikujemy relację uczestniczek drugiej edycji imprezy, która miała miejsce w świetlicy w Boluminie.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Wybitny ciężarowiec

Taneczne turnieje o Puchar Starosty Bydgoskiego były okazją do# wręczenia nagrody i statuetki za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Otrzymał ją Marcin Spychalski, który trenuje podnoszenie ciężarów osób niepełnosprawnych i zdobył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

(czytaj więcej)
14 października 2018 0

Kobiece trendy

13 października w bolumńskiej sali miała miejsce II edycja imprezy pn. „Być kobietą - w poszukiwaniu piękna".

(czytaj więcej)
14 października 2018 0

„Babie Lato w Czarżu”

Pod takim hasłem bawiły się przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich.

(czytaj więcej)

W powiecie też warzą piwo

Ponad 150 tytułów piw od bardzo lekkich po ekstremalnie mocne oraz kilka cydrów, przy dobrej muzyce, zabawie, prelekcjach blogerów i rozwiązywaniu quizu wiedzy o piwie, mogli spróbować uczestnicy siódmego już Festiwalu Piwa BeerGoszcz.

(czytaj więcej)

Specjaliści rozmawiali

12 września w Centrum Kultury „Synagoga” w Koronowie zorganizowana została konferencja pt. „Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”.

(czytaj więcej)

Dożynki Powiatowo-Gminne w Solcu Kujawskim

8 września w Solcu Kujawskim podczas Dożynek Gminnych i Powiatowych odbyło się zwieńczenie corocznego, gospodarskiego trudu.

(czytaj więcej)
08 września 2018 0

Wspólnie czytali

8 września Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła mieszkańców gminy na Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

(czytaj więcej)
03 września 2018 0

Medal, odznaczenie i wieniec

2 września w Wąbrzeźnie odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Gminę Dąbrowa Chełmińska reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Czarża oraz Warsztaty Haftu Kolorowe Niteczki z Gzina.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)