Dziś mamy 2 lipca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

01 lipca 2022 0

Liderzy z „Zakola dolnej Wisły” ruszyli na wycieczkę w góry

W dniach 27-29 czerwca 50–osobowa grupa lokalnych liderów z# obszarów partnerskich LGD Lokalna Grupa Działania "Zakole Dolnej Wisły" oraz LGD Vistula-Terra Culmensis uczestniczyła w wizucie studyjnej w Zawoi – najdłuższej wsi w Polsce, malowniczo położonej w Beskidzie Żywieckim u podnóża Babiej Góry.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Pierwszy Dąbrowski Park Miodowy. Premiera pełna smaku i słodkości

W ubiegłą sobotę w ramach współpracy z urzędem gminy Dąbrowa Chełmińska zorganizowaliśmy #Pierwszy Dąbrowski Jarmark Miodowy. Była to premiera tego rodzaju działalności zlokalizowana w samym sercu Naszej Gminy – malowniczym Parku Wiejskim. Pogoda była niemiłosierna, żar lał się z nieba, jednak nie przeszkadzało to wystawcom, jak i odwiedzającym Jarmark.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Sołectwo Mozgowina wygrało Kulinarną Sołtysiadę

25 czerwca podczas Dni Unisławia w ramach Sołtysiady z# LGD Zakole Dolnej Wisły odbył się konkurs kulinarny pn. Kulinarna Sołtysiada. Do Konkursu zgłoszono 16 potraw z 10 sołectw z terenu Zakola Dolnej Wisły.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

LGD zorganizowała spotkanie. Omówiono projekt „Działaj Lokalnie”

21 czerwca w świetlicy wiejskiej w Czemlewie# (gmina Dąbrowa Chełmińska) odbyło się szkolenie w ramach programu „Działaj Lokalnie”.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Uczestnicy warsztatów pletli wspólnie wianki. Oto ich prace

W zrewitalizowanym obiekcie świetlicy wiejskiej w Czemlewie trwa# realizacja projektu pn. „Aktywizacja społeczno-zawodowa na rzecz przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu”.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

„Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje” z policjantami

W dniach 07 – 09 czerwca na terenie LPKiW „Myślęcinek” prowadzona jest# akcja pn. „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje”. W akcji uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Szpak, Sarsa, Margaret i inni na Wyspie Młyńskiej. Impreza rozbrzmiała na całą Bydgoszcz

Za nami pełen wrażeń weekend w Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu #i Grudziądzu. W ramach obchodów Święta Województwa na scenie pojawili się między innymi Fisz Emade czy grupa Ira. Posłuchaliśmy także Polskiej Muzyki Filmowej, obejrzeliśmy pokazy tańca i wystawy.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2022 0

Kolejna impreza w czarżu. Tym razem IX Festyn Rodzinny

W poprzedni weekend Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dąbrowie Chełmińskiej ponownie gościł dzieci w Czarżu, tym razem z okazji IX Festynu Rodzinnego.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2022 0

„Bezpieczeństwo w internecie”. Uczestnicy konkursu przygotowali spójnie tematyczne dzieła

Wczoraj (31 maja) w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy odbyło się# uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczniom ze Szkół Podstawowych w Bydgoszczy i powiecie, którzy bali udział w konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo w internecie”.

(czytaj więcej)
31 maja 2022 0

Mieszkańcy Czarża świętowali 800-lecie swojej wioski

27 maja świętowano okrągły jubileusz 800-lecia Czarża. Mieszkańcy biesiadowali na# placu sołeckim, wspominając przeszłość tej historycznej wsi.

(czytaj więcej)
27 maja 2022 0

Uroczysty Dzień Matki w KPUW. Wyróżniono osoby z pow. bydgoskiego

„Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł mamę” – takimi# słowami wojewoda Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął swoje przemówienie podczas uroczystych obchodów Dnia Matki w Urzędzie Wojewódzkim. Podczas uroczystości przedstawiciel rządu wręczył zasłużonym osobom Medale Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, dyplomy oraz podziękowania.

(czytaj więcej)
25 maja 2022 0

Pierwszy Kongres Kobiet w gminie. Spotkały się przedstawicielki lokalnych KGW

W sobotę, 21 maja 2022 r., Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w# Dąbrowie Chełmińskiej zorganizował po raz pierwszy Kongres Kobiet. Spotkanie skierowane było do przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

I Chóralny Konkurs Pieśni Maryjnej. Kilkugodzinne przesłuchania zespołów

Żeński Chór Kameralny „Iuvenes Corda” z# Białegostoku pod dyr. Anny Olszewskiej zdobył Złote Pasmo i Grand Prix I Chóralnego Konkursu Pieśni Maryjnej w podbydgoskim Niemczu.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Kobiety wyjechały na „Kino Kobiet”. 49 pań wyjechało na seans

Wczoraj odbył się wyjazd na Kino Kobiet – to jak zawsze ciekawy film specjalnie dobrany do# żeńskiej widowni, poprzedzony licznymi atrakcjami organizowanymi tuż przed seansem. „Fucking Bornholm” - film który wyświetlono obrazował konsekwencje braku szczerych rozmów wśród najbliższych.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2022 0

Pstrokate bratki w kolorowych doniczkach. Odbyły się wiosenne zajęcia

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dąbrowie Chełmińskiej organizuje wiosenne# warsztaty dla starych i młodych. Tym razem w Gzinie było kolorowo, wesoło oraz rodzinnie.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2022 0

Przegląd Chórów i Zespołów Wokalno-Instrumentalnych w Brzozie

V Powiatowy Przegląd Chórów, Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych w# Brzozie za nami. Wiele się działo. Było sympatycznie i rodzinnie, a swą obecnością zaszczyciło nas 10 zespołów.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2022 0

Dzień Dobra w Murowańcu. Festyn okazał się strzałem w dziesiątkę

Wielkim sukcesem organizatorów okazał się# festyn pod hasłem „Dzień Dobra” przygotowany staraniem parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu i parafialnego Zespołu Caritas, przy wsparciu Gminnego Centrum Kultury, razem z Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach. Niedzielny festyn honorowym patronatem objęli także: Starosta Bydgoski Wojciech Porzych i Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota.

(czytaj więcej)
21 kwietnia 2022 0

Dzieci podczas zajęć plastycznych. Przygotowały barwne doniczki

Dzieci z gzińskiej świetlicy (gmina# Dąbrowa Chełmińska) wzięły udział w kolejnych zajęciach, tym razem plastycznych. Sprzyjała ku temu deszczowa pogoda, ponieważ wzmogła kreatywne myślenie u najmłodszych, które zabiło wszelką nudę.

(czytaj więcej)
0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)