Wpadka mieszkańca powiatu bydgoskiego
Wiózł papierosy bez akcyzy
fot. KWP Bydgoszcz
100 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy, gdy po pościgu zatrzymali 34-letniego kierowcę fiata doblo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
Policjanci bydgoskiej „drogówki” w minioną sobotę (13.10.18) czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących drogą krajową nr 25, sprawdzając m. in. stan trzeźwości kierujących. Tuż przed godziną 17.00 postanowili zatrzymać do kontroli kierującego fiatem doblo na łódzkich numerach rejestracyjnych.
- Mimo dawanych wyraźnych sygnałów do zatrzymania kierowca się im nie podporządkował, a wręcz przeciwnie, znacznie zwiększył prędkość. Policjanci rozpoczęli za nim pościg. Poinformowali o tym natychmiast dyżurnego, który skierował dodatkowy patrol. Mężczyzna za nic miał sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Nie zwracał również uwagi na obowiązujące przepisy drogowe, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu: m. in. jechał z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym w miejscowościach Gościeradz i Tryszczyn, wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz w miejscach niedozwolonych, jechał po powierzchni wyłączonej z ruchu, zmuszał innych uczestników ruchu do gwałtownego hamowania – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska (Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy). - Jego dalszą jazdę uniemożliwił patrol, który zablokował mu drogę z naprzeciwka oraz uszkodzenia zawieszenia powstałe w fiacie podczas ucieczki - dodaje.
Chwilę po zatrzymaniu 34-letniego kierowcy był już znany powód takiego zachowania. Okazało się, że w części bagażowej pojazdu znajdują się kartony z nielegalnym tytoniem. Było to 100 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W ten sposób mieszkaniec powiatu bydgoskiego „uszczuplił” dochody Skarbu Państwa na kwotę 113 tysięcy złotych.
34-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Następnego dnia usłyszał zarzut z kodeksu karnego dotyczący niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz z kodeksu karnego skarbowego posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
Prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.
Czytaj również
- Pożar samochodu osobowego. Auto spłonęło doszczętnie
- W czasie wolnym zatrzymał złodzieja. Kradzież zakończona mandatem
- Senior zaatakowany nożem w windzie. Agresorowi grozi do 5 lat więzienia
- Tydzień bez jedzenia i opieki. Policjanci z Błonia ruszyli z pomocą 77-latce
- Zderzenie ciężarówki z busem na S5. Jedna osoba trafiła do szpitala
Dodaj komentarz
Niezapomniany zryw. Walki zakończone 16 lutego
Zwycięskie powstanie nie popadło# w zapomnienie. Doskonale funkcjonuje w lokalnej pamięci historycznej.
(czytaj więcej)Dzisiaj Środa Popielcowa. Dla katolików rozpoczyna się okres Wielkiego Postu
Dzisiaj przypada Środa Popielcowa.# W kościele katolickim dzień ten jest bardzo ważny, ponieważ rozpoczyna on okres Wielkiego Postu.
(czytaj więcej)Józef Gruss. Bohater Armii Krajowej z regionu
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej #obchodzimy 14 lutego na pamiątkę 84. rocznicy przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w AK. Jedną z najważniejszych postaci podziemnej armii w Bydgoszczy był major Józef Gruss ps. „Stanisław”, „Józef”.
(czytaj więcej)Wybuchowe szkolenie. Zajęcia na terenie poligonu
W dniach 9.02-13.02 br. na terenie poligonu# w Toruniu, Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej realizowało praktyczne szkolenie saperskie skierowane dla podchorążych Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W przygotowanie i realizację zajęć zaangażowanych było kilkunastu żołnierzy.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Monika, w dniu 27-07-2023 09:48:20 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!