Dziś mamy 13 stycznia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:
07 października 2021

Dla bezpieczeństwa przedszkolaków. Ćwiczyli przechodzenie przez jezdnię

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

W poniedziałek przedszkolaki z Przedszkola nr 20 ćwiczyły z Polfinkiem przechodzenie przez jezdnię# i spotkały się z policjantem na czterech łapach - psem Czarkiem.

W poniedziałek (05.10.2021) bydgoscy funkcjonariusze odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 20 w Bydgoszczy przy ul. Ujejskiego 70. Głównym celem wizyty była praktyczna nauka bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W towarzystwie policjantów i policyjnej maskotki Polfinka młodzi ludzie bezpiecznie pokonywali jezdnię przechodząc po znajdującym się w pobliżu przedszkola przejściu dla pieszych. Tego typu forma nauki pozwala dzieciom bardzo dobrze przyswoić obowiązujące zasady bezpieczeństwa na drodze i wzbudza w nich pozytywne emocje. Dzieciaki zostały wyposażone w opaski i kamizelki odblaskowe, które ufundował Polski Związek Motorowy - Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy, który wspólnie z bydgoską Policją wielokrotnie angażuje się w różne przedsięwzięcia na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Gwoździem programu był policyjny pies Czarek, z którym dzieci spotkały się po ciężkiej nauce zasad ruchu drogowego. Przewodnik psa służbowego st. asp. Michał Wrzodak opowiedział o pracy swojego przyjaciela, a także zaprezentował elementy tresury. Jednak spotkanie to nie było tylko atrakcją. Tu również dzieci dowiedziały się ważnych rzeczy, m.in. jak bezpieczne podejść do obcego psa, kiedy i w jaki sposób można go pogłaskać, a także jak zachować się w obecności psa agresywnego.

Materiał: st. asp. Szymon Porażyński/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 60 65

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów

Od 2025 roku, zgodnie z przepisami #UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!

(czytaj więcej)
0

Fundacja DKMS podsumowała rok. Nowi dawcy szpiku

Czy w ciągu zaledwie jednego roku można zmienić #rzeczywistość osób chorych, które stanęły do walki z bezkompromisowym przeciwnikiem – nowotworem krwi? Fundacja DKMS, największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, udowadnia, że tak! W 2024 roku do jej bazy dołączyły aż 119 433 osoby, a 1527 dawców faktycznych dało szansę na życie swoim „bliźniakom genetycznym” – w Polsce i na świecie! To efekt nieustannej edukacji na temat idei dawstwa, ale i ogromnego zaangażowana dawców szpiku, społeczeństwa, mediów, wolontariuszy oraz darczyńców.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)