Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

22 października 2021 0

6 tys. ludzi na kwarantannie. Dzisiejszy wykaz zakażeń na koronawirusa

22 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 5706 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce#. Minionej doby zmarło 59 osób. Z czego 49 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Plac budowy w ogniu. Strażacy przechodzili przez ćwiczenia

Na początku października na terenie budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul.# Garbary w Bydgoszczy doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Podczas wykonywania prac budowlanych jeden z pracowników złamał nogę przebywając na dachu budynku. W międzyczasie w innej części obiektu dochodzi do pożaru na klatce schodowej. Jedna osoba ma odciętą drogę ucieczki. Powyższe to na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń, jakie odbyły się na terenie placu budowy prowadzonej przez firmę ERBUD s.a.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Ćwiczenia na drodze S5. Strażacy doskonalili swoje umiejętności

Na początku października na trasie nowo wybudowanej drogi ekspresowej S5 odbyły się ćwiczenia podczas zasymulowanego zdarzenia drogowego#.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Wojewoda przygotował konkurs. Zaprasza do udziału sołtysów

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz ogłosił konkurs dla# sołtysów sołectw województwa kujawsko-pomorskiego na najlepsze upamiętnienie Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

XI Festiwal widzących duszą. "Muzyka otworzyła oczy" na niewidomych

16 i 17 października 2021 r. mieliśmy przyjemność gościć na# XI Festiwalu Widzących Duszą "Muzyka otwiera oczy", który odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha. Pierwszego dnia tj. 16 października odbyły się eliminacje w Otwartej Przestrzeni Światłownia.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Unitas Durat dla zasłużonych dla kraju. Z seniorami spotkał się wicemarszałek

Brał udział w tajnych kompletach, a po walkach na# frontach II wojny światowej w szeregach korpusu pancernego poświęcił się nauce - profesor Wacław Roguski został uhonorowany najwyższym odznaczeniem w województwie - marszałkowskim złotym medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Z kolei do grona rówieśników Niepodległej odznaczonych srebrnym medalem dołączyła Stefania Nowicka. Z seniorami spotkał się wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Duża ilość zakażeń koronawirusem. Ponad 5 tys. chorych!

21 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 5592 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 46 osób. Z czego 32 osoby miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Całkowity zakaz odwiedzin chorych. Do jakich szpitali nie wejdziesz?

W związku ze zwiększającym się zagrożeniem epidemiologicznym i# coraz większą ilością potwierdzanych nowych przypadków zakażenia Covid–19 w województwie kujawsko–pomorskim w niektórych szpitalach wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

„Kociołek sztuki”. Gospodynie zakładały zielniki

W ramach realizacji projektu pt. „Kociołek Sztuki” finansowanego przez# Powiat Bydgoski panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czemlewie spędziły jedno z październikowych popołudni na warsztatach zielarskich w Ekogościńcu Pachotówko w Gzinie.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Konwent Marszałków zbierze się w Żninie. Zobacz transmisję! (na żywo)

Wczorajsza samorządowa debata o kulturze była# wstępem do dzisiejszego posiedzenia Konwentu Marszałków Województw, które odbędzie się w Żninie z udziałem przedstawicieli rządu, ekspertów i reprezentantów interesariuszy biznesowych. Wśród pozostałych tematów m.in. stan przygotowań do wdrażania unijnej polityki spójności 2021-2027 i Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Województwo kujawsko-pomorskie sprawuje obecnie prezydencję w konwencie i koordynuje jego prace. Transmisja online od godz. 9.30.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Trzecia dawka szczepionki dla pełnoletnich pacjentów? Trwają rozmowy

Szczepienia przeciw COVID-19 były głównym tematem# kolejnego spotkania Rady Medycznej. W obradach ekspertów z dziedziny medycyny wziął udział premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Szczepienie to najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią. Dlatego rząd przygotowuje proces, który umożliwi szczepienie trzecią dawką wszystkim pełnoletnim osobom w Polsce. Wspólnie z ministrem zdrowia zdecydowano, że takie szczepienia mogłyby rozpocząć się w ciągu kilku tygodni.

(czytaj więcej)
20 października 2021 0

Jak być kobietą w trakcie lockdown'u? Odpowedzi szukali w tańcu

16 października na sali w# Boluminie, gmina Dąbrowa Chełmińska, odbyła się impreza pt. Być kobietą… w tanecznym rytmie.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Szlakiem zabytków powiatu. Wyniki konkursu fotograficznego

18 października br. w Starostwie Powiatowym w# Bydgoszczy Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Pan Andrzej Kubiak wręczył nagrody laureatom III edycji konkursu fotograficzno-plastycznego „Szlakami zabytków Powiatu Bydgoskiego”.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Łatwiejszy dostęp do informacji podatkowej. Czym jest system „Eureka”?

Dzięki wyszukiwarce systemu EUREKA na podatki.gov.pl znajdziesz# potrzebne informacje podatkowe i celne. Z systemu skorzystasz bez konieczności logowania. Będziesz mieć również możliwość ocenienia przydatności informacji, zgłosisz swoje uwagi i zapiszesz się do newslettera.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

W hołdzie księdzu Jerzemu. W województwie odbywają się uroczystości

„Ludzi zdobywa się otwartym sercem, a nie# zaciśniętą pięścią” – podkreślał ksiądz Jerzy Popiełuszko. Dziś (19 października), w 37. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego, marszałek Piotr Całbecki złoży w Górsku (powiat toruński) kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym uprowadzenie kapelana Solidarności. W Toruniu hołd księdzu Popiełuszce złoży wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Wczoraj (18 października) we włocławskich uroczystościach udział wzięli członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Dwa przypadki śmiertelne w Bydgoszczy. COVID-19 zbiera żniwo

19 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 3 931 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarły 64 osoby. Z czego 49 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Dobre wieści. ZUS wypłaci ponad 65 tys. czternastek w województwie

Już w przyszłym tygodniu ruszy wypłata pierwszych tzw.# czternastek. Dodatkowe świadczenie zostanie wypłacone z urzędu. Nie trzeba będzie składać żadnego wniosku. W województwie kujawsko-pomorskim jeszcze w październiku ZUS wypłaci ponad 65,1 tys. dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

67 zakażeń koronawirusem w regionie. Aktualne dane o COVID-19

15 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 1537 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarły 3 osoby. Z czego 2 osoby miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Startuje kolejny projekt

18 października już po raz 15. obchodzimy Europejski Dzień przeciwko# Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Przy tej okazji Biuro Prewencji i Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji rozpoczynają działania w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”, realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego: instrumentu współpracy policyjnej, zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego.

(czytaj więcej)