Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

29 maja 2024 0

Dopłaty do materiału siewnego. Rusza nabór wniosków

Od 25 maja do 10 lipca 2024 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego materiału# siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany lub ekologicznego materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Wybory Sołtysa. Wybory Rady Sołeckiej

W dniu 28 maja br. odbyły się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Dąbrowie Chełmińskiej #na kadencję 2024-2029.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

Wsparcie dla rolników. Producenci żyta, pszenicy, itp.

Do 5 czerwca o wsparcie mogą się ubiegać producenci pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta# lub mieszanek zbożowych, którzy sprzedali ziarno między 1 stycznia a 31 maja 2024 r. Pula środków na taką pomoc wynosi 2,1 mld zł.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

Nasi na Monte Cassino... Wyprawa harcerska

Chłopcy z naszej parafii, Michał i Jakub Biniakowscy oraz Jan Zmudziński brali udział w #wyprawie harcerskiej do Włoch w związku z obchodami 80 rocznicy bitwy pod Monte Cassino w dniach 17-19 maja 2024r. na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino we Włoszech.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

VII Ogólnoploskie Zawody w Ratownictwie Wodnym. Policyjne zmagania

Po raz trzeci Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym# zorganizowane zostały na terenie garnizonu warmińsko - mazurskiego. Organizatorami tegorocznych zawodów są: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, Akademia Policji w Szczytnie przy współpracy z Komendą Główną Policji.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Dzień Pracownika Samorządowego

27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego - to święto, które podkreśla rolę #samorządów w budowaniu lokalnej społeczności i ich wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

Policjanci wyróżnieni. Turniej BRD dla szkół

W minioną sobotę (25.05.2024), podczas finału wojewódzkiego Turnieju BRD dla #szkół podstawowych, dwóch policjantów z koronowskiego komisariatu odebrało odznaki honorowe Polskiego Związku Motorowego.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 0

Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Odznaczenia i awanse

24 maja 2024 r. (piątek) o godzinie 11:00 w Szkole Podoficerskiej Państwowej Straży# Pożarnej w Bydgoszczy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Dnia Strażaka.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 0

25 maj. Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Każdego roku w dniu 25 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy# Dzień Dziecka Zaginionego. To szczególna data, która ma przypominać o trwale zaginionych dzieciach i nastolatkach, a także o trudnej sytuacji, w której znaleźli się ich najbliżsi.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

"Letnia kanikuła" bez przykrych pamiątek. Kilka rad

Wielu z nas preferuje aktywny wypoczynek. Wiąże się to z korzystaniem z różnorakich# obiektów sportowych takich jak baseny, hale sportowe, siłownie, boiska czy inne wyposażone w przebieralnie i węzły sanitarne. Mimo, że zarządcy podejmują wiele starań mających na celu zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego, czasami zdarza się, że po wizycie na takim obiekcie przynosimy niemiłą skórną niespodziankę.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Najpiękniejsze ogrody w powiecie. Dwa etapy konkursu

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy organizuje konkurs na „Najpiękniejszy Ogród w# Powiecie Bydgoskim”

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Nowe Rady Sołeckie. Wybory Sołtysów

W dniu 21 maja br. odbyły się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Borkach i Czarżu na# kadencję 2024-2029.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

80. Rocznica Bitwy o Monte Cassino. Uroczystości upamiętniające

Z okazji 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino, Wojewoda Kujawsko - Pomorski #Michał Sztybel zorganizował uroczystości upamiętniające to niezwykle ważne wydarzenie historyczne. Bitwa o Monte Cassino, stoczona w maju 1944 roku, była jednym z kluczowych momentów II wojny światowej, w którym polscy żołnierze odegrali heroiczną rolę w przełamywaniu linii obronnych wojsk niemieckich.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Wybory Sołtysów. Nowe Rady Sołeckie

W dniu 20 maja br. odbyły się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Janowie i #Czemlewie na kadencję 2024 - 2029.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Obowiązkowy KSeF przesunięty. Termin 1 lutego 2026 r.

Sejm przyjął ustawę przesuwającą termin wdrożenia obowiązkowego KSeF do 1 lutego 2026r. #Proces wystawiania faktur z punktu widzenia przedsiębiorców nie ulega na razie zmianie.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Europejski Tydzień Ruchu. MOVE Week Poland 2024

MOVE Week to ogólnoeuropejska inicjatywa, będąca integralną częścią #kampaniiNowWeMOVE, organizowanej przez ISCA (International Sport and Culture Association), a której celem jest walka z epidemią bezruchu.

(czytaj więcej)
17 maja 2024 0

Działania "Prędkość". Jeździmy według ograniczeń

Dziś, 17 maja Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne# pn. "Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

(czytaj więcej)
17 maja 2024 0

Wybrano nowych Sołtysów. Nowe Rady Sołeckie

W dniu 16 maja br. odbyły się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Reptowie i Nowym Dworze na kadencję 2024-2029.

(czytaj więcej)
0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)