Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

17 sierpnia 2022 0

Bawił się na imprezie i zaginął. Trwają poszukiwania Mateusza Śledzia

W niedzielę (14.08.2022r.) w godzinach popołudniowych policjanci zostali# poinformowaniu o zaginięciu 20-letniego mieszkańca Gutowca (gm. Czersk).

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2022 0

Możesz zostać ratownikiem wodnym. Od czego zacząć?

WOPR-owcy czekają na mieszkańców regionu, którzy chcą wziąć udział w# kursach zawodowych dla ratowników, sterników motorowodnych lub płetwonurków i uzyskać certyfikat kwalifikowanej pierwszej pomocy. Projekt zyskał 3,5 miliona złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach marszałkowskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Ruszają kolejne nabory.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2022 0

Ostatni „gwizdek” aby złożyć wniosek o środki na Centra Opiekuńczo-Mieszkalne

Jeszcze przez tydzień – do 16 sierpnia br. – trwa nabór wniosków o# środki na utworzenie i wyposażenie centrum w ramach programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. – Zachęcam gminy i powiaty do dołączenia do programu, wspólnie uda nam się stworzyć bezpieczną przestrzeń dla wielu osób z niepełnosprawnościami – mówi Paweł Wdówik, wiceminister rodziny i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Pielgrzymka rowerowa do Byszewa. Na miejscu będzie koncert Maryjny

15 sierpnia odbędzie się uroczysty koncert wykonany przez Kwartet Virtuoso w# Byszewie. Będzie temu też towarzyszyć IV Rowerowa Pielgrzymka do Byszewa.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Bezpłatna mammografia w gminie. Jest jeszcze czas na rejestracje

Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne w# dniu 18.08.2022r. (czwartek) w Dąbrowie Chełmińskiej. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Duże prawdopodobieństwo burzy z gradem! Kiedy się ich spodziewać?

Od godz. 22:00 dnia 05.08.2022 do godz. 06:00 dnia 06.08.2022, prognozowane są# burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Uczniowie mają szanse sięgnąć po stypendia. Około 1.5 tys. otrzyma pieniądze

Nawet 5 tysięcy złotych mogą otrzymać najbardziej pracowici i# utalentowani uczniowie kujawsko-pomorskich szkół. Roczne stypendia przyznawane są w ramach trzech marszałkowskim programów. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Wnioski będzie można składać od 1 września.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Dwa małe kotki szukają nowego domu. Możesz im go dać?

Kociaki widoczne na zdjęciach przybłąkały się do posesji w Dąbrowie Chełmińskiej, niestety nie# mogą tam pozostać. Osoby zainteresowane przygarnięciem kociaka prosimy o kontakt pod nr tel. 519 020 078

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

25 sierpnia pierwsze 14. emerytury. Nie trzeba będzie składać wniosków

Już w tym miesiącu, 25 sierpnia, ZUS rozpocznie wypłatę #14. emerytury. Świadczenie zostanie wypłacone z urzędu. Oznacza to, że nie trzeba składać żadnego wniosku, aby otrzymać pieniądze.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Zbliżają się dożynki gminne. Gwiazdą wieczoru będzie Weekend

20 sierpnia w Otowicach odbędą się tegoroczne# Dożynki Gminne. Gwiazdą wieczoru będzie# zespół „Weekend”.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2022 0

Urząd znalazł zaginionego chomika. Właściciel pilnie poszukiwany

Znaleziono chomika w Gzinie przy# ulicy Lipowej. Urząd gminy poszukuje jego właściciela.

(czytaj więcej)
25 lipca 2022 0

Do 30 listopada można składać wnioski o 300 zł

Termin na złożenie wniosku o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start” upływa z# ostatnim dniem listopada. Wnioski złożone do końca sierpnia ZUS rozpatrzy najpóźniej 30 września.Jeśli wniosek nie będzie zawierać błędów, to wypłata środków nastąpi zdecydowanie szybciej.

(czytaj więcej)
21 lipca 2022 0

Letnia akcja „W indiańskiej wiosce”. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

Od 25 do 29 lipca gorąco zapraszamy wszystkie dzieci do Wioski indiańskiej. W godz. od 16:00 do 19:00.

(czytaj więcej)
21 lipca 2022 0

Konkurs wojewódzki na najbardziej pomysłowe witacze

W sierpniu rolnicy dziękują za plony i świętują – to czas dożynek. Na# wsiach pojawiają się wówczas instalacje zwane witaczami. Marszałek Piotr Całbecki po raz czwarty zaprasza sołectwa do udziału w konkursie „Pomysłowy witacz dożynkowy 2022”, na zwycięzców czekają nagrody finansowe.

(czytaj więcej)
20 lipca 2022 0

Nadchodzą upały. Jak się przed nimi chronić?

W tych gorących dniach należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla# osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta, gdyż wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu.

(czytaj więcej)
19 lipca 2022 0

Szykuje się VII Bieg Dożynkowy. Gdzie i jak się zapisać na zawody?

Serdecznie zachęcamy do udziału w "VII Biegu Dożynkowym" pod Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha.

(czytaj więcej)
19 lipca 2022 0

Ostatni dzwonek na świadczenie postojowe. Co należy zrobić?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że tylko do# 23 lipca przedsiębiorcy z takich branż, jak sprzedaż detaliczna, transport, gastronomia, sport, kultura, rozrywka, edukacja, catering czy hotele mogą złożyć wniosek o świadczenie postojowe RSP-DD7. Pozostali przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne mają na to czas do 16 sierpnia.

(czytaj więcej)
19 lipca 2022 0

Nadeszła fala upałów w powiecie. Temperatura osiągnie 34°C

Instytut Meterologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o upale, który ma trwać od dzisiaj (19 lipca) do 21 lipca.

(czytaj więcej)
0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)