Policjanci z wizytą Łochowie. Odwiedzili przedszkole
fot. KMP Bydgoszcz
Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy odwiedzili przedszkolaków w# Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zabawy oraz zaznajomienie z podstawowymi przepisami ruchu drogowego.
Wraz z nadejściem wiosny coraz więcej dzieci spędza wolny czas na dworze. Zabawy na placu zabaw, w parkach czy na drodze niosą ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Dlatego bydgoscy profilaktycy postanowili porozmawiać o tym z przedszkolakami z Łochowa.
Podczas wczorajszych (03.04.2024) zajęć z wykorzystaniem miasteczka ruchu drogowego, dzieci nauczyły się podstawowych znaków i przepisów. Nauka poprzez zabawę wywołała na twarzach najmłodszych wiele radości.
Profilaktycy omówili też ważny temat kontaktu z osobami obcymi. Uświadomili dzieci jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą branie słodyczy od nieznajomych lub też wsiadanie do nieznanych im samochodów.
Jesteśmy pewni, że maluchy dzięki przeprowadzonemu spotkaniu będą bardziej ostrożne, a wiedza którą przyswoiły przyda im się w przyszłości.
Materiał: KMP Bydgoszcz
Czytaj również
- Zabawa z dziećmi "w bezpieczeństwo". Policjanci z wizytą w przedszkolu
- Policjanci z wizytą u przedszkolaków. Pokazali im autochodziki
- Dla bezpieczeństwa przedszkolaków. Ćwiczyli przechodzenie przez jezdnię
- Policjantka spotkała się z najmłodszymi. Rozmawiali o pracy mundurowych
- Policjanci w odwiedzinach
Dodaj komentarz
Sernik na palonym maśle. Idealny na końcówkę karnawału
Są desery, które zostają w pamięci dłużej niż sam #moment jedzenia. Zapach unoszący się w kuchni zapowiada smak, jeszcze zanim pierwszy kawałek pojawi się na talerzu. Zimą szczególnie docenia się wypieki, które już podczas przygotowania wypełniają dom ciepłym, wyraźnym aromatem. Takim ciastem jest sernik na palonym maśle, który idealnie sprawdzi się na końcówkę karnawału.
(czytaj więcej)Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom. Zosia i Nikodem w czołówce
Zofia i Nikodem to najpopularniejsze imiona# nadawane dzieciom w ostatnim półroczu 2025 roku. Tak wynika z najnowszego rankingu Ministerstwa Cyfryzacji. Pełne zestawienie i szczegółowe statystyki można znaleźć na portalu dane.gov.pl.
(czytaj więcej)Dwóch spichlerzy nie udało się uratować. Pomagali strażacy z Nakła i Szubina
5 lutego 1960 roku. #Wydarzenia tamtego dnia spowodowały olbrzymią stratę dla Bydgoszczy.
(czytaj więcej)Śnieżny Księżyc rozświetli niebo. Lutowa pełnia
Dziś na niebie będziemy mogli podziwiać #drugą pełnię Księżyca w tym roku. Nasz naturalny satelita osiągnie pełną fazę późnym wieczorem, a dokładny moment maksimum zjawiska przypadnie w Polsce o godzinie 23:09. To doskonała okazja, by spojrzeć w górę i zobaczyć Srebrny Glob w całej jego okazałości.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!