Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

28 marca 2024 0

Federacja Organizacji Pozarządowych. Wyjazd studyjny do Rzymu

Pani Lidia Pastuszak ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic# (po zmianie Stowarzyszenie ALA) reprezentowała Gmina Dobrcz podczas wyjazdu studyjnego do Rzymu Kujawsko - Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

(czytaj więcej)
26 marca 2024 0

"Zasłużony dla Kultury Polskiej". Trzy wyróżnienia

Dnia 25 marca br. w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy podczas Komisji Edukacji, Kultury,# Sportu i Edukacji Społecznej odbyło się uroczyste wyróżnienie osób wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury z Powiatu Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
12 marca 2024 0

Odznaka dla Sołtysa. Dzień Sołtysek i Sołtysów

Sołtysi z całego województwa – mamy ich 2 304 – uczestniczyli w dwóch spotkaniach# z marszałkiem Piotrem Całbeckim, podczas których odebrali odznaki podkreślające rangę i znaczenie pełnionej funkcji.

(czytaj więcej)
11 marca 2024 0

Sala wypełniona po brzegi. Pokaz kolekcji

Pokaz wiosenno - letniej kolekcji Doroty Kuźnickiej był niewątpliwie atrakcją piątkowego wieczoru w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
06 marca 2024 0

Policjanci na Turnieju Tenisa Stołowego. Promocja zawodu

Na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10, przy ulicy Śląskiej 7 w Bydgoszczy,# reprezentacja funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie uczestniczyła w towarzyskim turnieju tenisa stołowego „Ping pong w mundurze i bez munduru“. Rywalizacja była zacięta. Tym razem zwycięską drużyną okazała się reprezentacja szkoły. Impreza była też doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta wśród młodzieży.

(czytaj więcej)
05 marca 2024 0

Bieg "Tropem Wilczym". Bydgoscy policjanci pamiętają

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz podległych# komisariatów, wspólnie innymi służbami, dołączyli do biegu „Tropem Wilczym”, upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Pokonali w mundurach dystans 1963 metrów. Jest on odniesieniem do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak, ps. Lalek.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Spotkanie z uczniami bydgoskiego zakładu. Gośćmi profilaktycy z Policji

Bydgoscy profilaktycy odwiedzili uczniów klas liceum, o profilu mundurowym, w #Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży jakie konsekwencje niesie za sobą popełnianie czynów zabronionych oraz przybliżenie pracy policjanta.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Rok Przestępny - 29 luty. Raz na cztery lata

Rok przestępny wprowadzono w Polsce w 1582 r. i jest to zasługa papieża#Grzegorza XIII. Pochodził z rodziny kupieckiej, studiował prawo. Przyczynił się do znacznego podniesienia poziomu intelektualnego kleru w swoim czasie.. co nie było rzeczą oczywistą jakby mogło się zadawać.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

Ogólnopolski strażacki konkurs plastyczny. Nagrodzone prace z regionu

6 lutego br. odbyły się powiatowe eliminacje ogólnopolskiego strażackiego konkursu# plastycznego. Celem Konkursu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk, działaniami ratowniczo-gaśniczymi podczas pożarów, klęsk żywiołowych, katastrof, wypadków i innych zagrożeń.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

"Bezpieczne ferie". Spotkanie z półkolonistkami w Brzozie

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzili# zajęcia dla półkolonistów w Świetlicy Środowiskowej w Brzozie. Przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych.

(czytaj więcej)
15 lutego 2024 0

Walne zebranie Koła PZERiI. Posiedzenie wraz z tańcami

We wtorek 13-go lutego 2024 r. w sali OSP w Dąbrowie Chełmińskiej #odbyło się zebranie walne informacyjne członków Gminnego Koła PZERiI.

(czytaj więcej)
14 lutego 2024 0

"Spotkanie z Zakolandią". Ferie zabawą dla dzieci

W ramach współpracy z Lokalna Grupa Działania "Zakole Dolnej Wisły" #zorganizowaliśmy „Spotkanie z Zakolandią”.

(czytaj więcej)
13 lutego 2024 0

Planowane wyłączenia prądu. Sprawdź szczegóły

Planowane Włączenia zasilania - Rejon# Bydgoszcz:

(czytaj więcej)
08 lutego 2024 0

Zajęcia teatralne w świetlicy. Duża frekwencja zaskoczyła

W środę 7 lutego w świetlicy w Czemlewie odbyły się spotkanie z #udziałem słuchaczy.

(czytaj więcej)
05 lutego 2024 0

Noworoczne spotkanie seniorów. Organizatorem Rada Sołecka

Rada Sołecka w Ostromecku zorganizowała noworoczne spotkanie #z seniorami przy współpracy z wolontariuszkami z Zespołu Szkół.

(czytaj więcej)
02 lutego 2024 0

Karnawałowo u emerytów. Bawili się seniorzy

Karnawał trwa, emeryci z Gminnego Koła w Dąbrowie Chełmińskiej również się bawili. #Zabawa była super. Kolejny raz emeryci spędzili miło czas. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę, oraz koleżankom, które przygotowały salę i poczęstunek. Dziękuję i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu członków dnia 13 lutego.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2024 0

VI Retro Karawana! Suma przerosła oczekiwania

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasza Karawana odbyła trasę pokazową po powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2024 0

Morsowanie dla WOŚP. Zimna kąpiel z ciepłym sercem

Liczna grupa morsów spotkała się 28 stycznia w Czarżu na wspólnym# wejściu dla WOŚP. Mimo niskiej temperatury nad naszym "Flastrem" zrobiło się naprawdę gorąco.

(czytaj więcej)
0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)