Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

24 czerwca 2024 0

Wotum zaufania i absolutorium. Dla Zarządu Powiatu Bydgoskiego

Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy miała#miejsca II Sesja Rady Powiatu Bydgoskiego. W obradach uczestniczyli również m. in. podinsp. Marcin Wyłuba Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy, Tomasz Zawiszewski Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy, Dyrektorzy Jednostek Organizacyjnych Powiatu oraz Dyrektorzy Wydziałów Starostwa. Obrady rozpoczęto od uczczenia minutą ciszy pamięci byłego Starosty Bydgoskiego śp. Kazimierza Krasowskiego.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2024 0

World Canal Conference 2024. Otwarcie w Bydgoszczy

Miasto Bydgoszcz w tym roku jest gospodarzem Światowej Konferencji #Kanałów (WCC), popularnego wydarzenia odbywającego się naprzemiennie w Europie, Azji i Ameryce. W oficjalnym otwarciu konferencji uczestniczył Wojewoda Kujawsko - Pomorski Michał Sztybel.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2024 0

Jak pozyskać środki na kulturę z KPO? Rusza cykl webinarów MKiDN

Rusza cykl webinarów dla instytucji kultury mających na celu omówienie zagadnień# związanych z aplikowaniem o dofinansowanie wydarzeń kulturalnych z funduszy Krajowego Planu Odbudowy!

(czytaj więcej)
24 czerwca 2024 0

Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta. Kompleksowa platforma

Powiat Bydgoski uruchomił Elektroniczne Biuro #Obsługi Klienta (EBOK).

(czytaj więcej)
21 czerwca 2024 0

Dom - imbryk w Makowiskach. Unikatowy projekt

W Makowiskach pomiędzy Solcem Kujawskim a Bydgoszczą (niedaleko od bydgoskich #rogatek) stoi dom w kształcie imbryka. Ten unikatowy na skalę światową projekt to pomysł artysty Macieja Chęsiaka, który podkreśla, że nigdy nie chciał mieszkać w zwykłym kwadratowym budynku.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2024 0

Gmina przekazała kwotę Komendzie Miejskiej. Rachunki wyrównane

Wczoraj odbyło się spotkanie podczas którego zostało zawarte porozumienie dotyczące #przekazania przez Gminę Dąbrowa Chełmińska środków finansowych w kwocie 12 000,00 zł dla Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, z przeznaczeniem na rekompensatę za czas służby prewencyjnej przekraczający normę określoną w art. 33, ust. 2 ustawy o Policji.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2024 0

Posiedzenie w Urzędzie Miasta. Na przedzie Starosta i Prezydent Miasta

2️0 czerwca br. w Urzędzie Miasta Bydgoszcz odbyło się posiedzenie Komisji# Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Bydgoszczy i Powiatu Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2024 0

"Błękitna Flaga 2024". Jedyne kąpielisko w województwie

Kolejny sezon (4 sezon) z "Błękitną Flagą" na Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym# WOPR Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2024 0

"Kryminalne Zagadki XII-stki". III edycja konkursu

Dyrekcja oraz nauczyciele XII Liceum Ogólnokształcącego, wspólnie z Komendą Miejską #Policji w Bydgoszczy, po raz trzeci zorganizowali dla uczniów klas policyjnych konkurs "Kryminalne zagadki Dwunastki". Zadaniem uczniów było rozwiązanie fikcyjnej sprawy kryminalnej „Zabójstwo w pensjonacie”.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2024 0

Święto Politechniki Bydgoskiej. Gośćmi Starosta i Wojewoda

W dniu dzisiejszym tj. 19 czerwca br. Starosta Bydgoski Piotr Kozłowski uczestniczył# w Uroczystym Otwartym Posiedzeniu Senatu z okazji Święta Politechnika Bydgoska im. Jana Jędrzeja Śniadeckich.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2024 0

Bezpieczne wakacje. Kujawsko - Pomorskie przygotowane

Na spotkaniu z przedstawicielami służb oraz mediów, Wojewoda Michał Sztybel# podsumował #działania prowadzone w ramach zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom naszego województwa podczas wakacji.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2024 0

VI Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. 19 czerwca

W dniu 19 czerwca 2024 r. obchodzimy Europejski Dzień Przeciwdziałania# Włamaniom do Domów. Przy okazji tego wydarzenia, już po raz szósty, Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wspólnie z Europolem, Komisją Europejską oraz z 23 krajami europejskimi rusza z kampanią „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku, mieszkania czy domu.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2024 0

Wykaz punktów kontroli autobusów. Wakacje 2024

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem# polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2024 0

Podziękowania za uratowanie życia. Pomógł mężczyźnie na basenie

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjant ze śródmiejskiego komisariatu starszy #posterunkowy Krystian Martynowicz, wspólnie z ratownikiem, uratowali 52-latka, u którego podczas pływania na basenie doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2024 0

Wiedza o Powstaniu Warszawskim. Podsumowanie konkursu

W Kujawsko - Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podsumowanie# V edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Warszawskim.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2024 0

"Triathlon Mietków". Mistrzostwa Polski Policji

W ramach Triathlon Mietków odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na #dystansie 1/8 Ironman, które objęte zostały patronatem Komendanta Głównego Policji. W zawodach wzięli udział również dwaj nasi Koledzy. Obaj nie zawiedli, a wręcz możemy być z nich dumni.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2024 0

"Patrol Roku - 2024". Turniej Par Patrolowych

W dniu 13 czerwca 2024 roku, odbyły się wojewódzkie eliminacje do finału XXVIII #Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku - 2024”.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

Frekwencja w wyborach do PE. Konkurs rozstrzygnięty

Rozstrzygnęliśmy konkurs na najwyższą frekwencję w wyborach do Parlamentu Europejskiego w województwie kujawsko - pomorskim!

(czytaj więcej)
0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)