Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

03 grudnia 2021 0

Twoje dziecko ma między 5 a 11 lat? Już wkrótce będzie mogło się zaszczepić!

Badania potwierdziły, że szczepionki dla dzieci w wieku od# 5 do 11 lat są bezpieczne i skuteczne! Już wkrótce rodzice będą mogli rejestrować swoje dzieci na szczepienia. Obecnie można zapisać dzieci od 12 roku życia. Każde szczepienie to krok w stronę zwalczenia pandemii, a jednocześnie wyraz troski o bezpieczeństwo swoje i innych!

(czytaj więcej)
03 grudnia 2021 0

Wypełniając misję ponieśli najwyższą ofiarę. Druhowie upamiętnili stratę minutą ciszy

We wszystkich jednostkach ratowniczo-gaśniczych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w# Bydgoszczy odbyły się zbiórki oddające hołd tragicznie zmarłym dzisiaj druhnie i druhowi z OSP Czernikowo.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2021 0

Tak oszukują na chorobowym w regionie. Nie obyło się bez donosów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował wyniki kontroli# zwolnień lekarskich prowadzonych w pierwszych trzech kwartałach 2021 r. Kwota obniżonych i cofniętych świadczeń po kontroli zwolnień wyniosła ponad 148,8 mln zł, w kujawsko-pomorskim 6,5 mln zł.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka. Szkoły się do niego dołączają

Szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Bydgoski, przystąpiły w roku szkolnym 2021/2022 do# realizacji największego w Polsce Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka, którego organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe ONKOMA przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie – Państwowym Instytucie Badawczym.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

Władze apelują by pomagać zwierzętom. W jaki sposób to robić?

Nadchodzi zima, a wraz z nią okres próby dla otaczającej nas przyrody. Jednocześnie jest to czas próby dla nas# ludzi, kiedy mamy okazję wykazania się empatią, tolerancją i chęcią niesienia bezinteresownej pomocy zwierzętom.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

20 przypadków śmiertelnych w kujawsko-pomorskim. Dzienny raport COVID-19

2 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 356 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa# w Polsce. Minionej doby zmarło 502 osób zakażonych wirusem COVID-19, z czego 331 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

Nowy sprzęt dla strażaków z Bydgoszczy. Asortyment podniesie sprawność działań

29 listopada 2021 roku na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Bydgoszczy nastąpiło #przekazanie sprzętu od firmy Stena Recycling, która postanowiła wesprzeć tutejszą Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

Inspekcja gotowości plutonu specjalnego powodziowego. Ćwiczyli na jeziorze

W dniu 25 listopada 2021 roku przeprowadzono# inspekcję gotowości operacyjnej plutonu specjalnego powodziowego wojewódzkiego odwodu operacyjnego.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

Pół miliona złotych trafiło do emerytów i rencistów z naszego województwa

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłaty tzw.# czternastych emerytur. Na Kujawach i Pomorzu czternastkę otrzymało 425,5 tys. klientów ZUS. 83 proc. osób otrzymało pełną kwotę czternastki, czyli 1250,88 zł brutto. Łączna kwota wypłaconych czternastek w regionie wyniosła niemal pół miliona złotych, w kraju prawie 9 mld zł.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

Wyniki konkursu dla sołtysów województwa kujawsko-pomorskiego

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został Konkurs Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dla# sołtysów sołectw województwa kujawsko-pomorskiego na najlepsze upamiętnienie w 2021 r. Narodowego Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2021 0

Szpital tymczasowy w Ciechocinku ponownie uruchomiony

Od dziś w Ciechocinku ponownie działa# szpital tymczasowy. W budynku 22. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjnego przygotowano w sumie 66 miejsc dla chorych z Covid-19.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2021 0

Coraz większa liczba śmierci w Polsce. Kolejny raport zakażeń COVID-19

1 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 29 064 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 570 osób zakażonych wirusem COVID-19, z czego 409 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2021 0

Poszukiwane są nowe sposoby usprawnienia regionalnej służby zdrowia

Pandemia wpłynęła na dynamiczny rozwój w sektorze medycznym i# e-gospodarce. We wtorek (30 listopada) w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego odbyła się konferencja ,,Sztuczna inteligencja w medycynie”. Spotkanie otworzył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 0

Ponad pół tysiąca zgonów. Dzienne statystyki o COVID-19

30 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 19 074 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 526 osób zakażonych wirusem COVID-19, z czego 376 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 0

Nowe zasady kwarantanny dla podróżujących. Zmienione limity osób

W ostatnim czasie odnotowujemy wysokie wskaźniki dziennych zachorowań na# COVID-19. Oprócz tego na świecie pojawiła się nowa groźna mutacja koronawirusa. Dlatego od 30 listopada do 13 grudnia wprowadzamy zakaz lotów z krajów szczególnego ryzyka – Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA, Zimbabwe. Dodatkowo osoby wracające z tych krajów będą musiały odbyć 14-dniową kwarantannę. Wydłużona kwarantanna będzie dotyczyła również osób wracających z krajów non-Schengen. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo od 1 grudnia zmienią się także limity osób m.in. w restauracjach, obiektach sportowych, hotelach czy kościołach.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 0

Wsparcie dla samorządów w ramach „Cyfrowej gminy”. Podczas spotkania oddano 16 mln zł

Na wsparcie może liczyć każda, nawet najmniejsza gmina – powiedział w piątek w# Szubinie minister Janusz Cieszyński. Do kujawsko-pomorskich samorządów – w ramach programu „Cyfrowa Gmina” - trafi 35,5 miliona zł.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 0

Jesteś na kwarantannie? Koniecznie zainstaluj tę aplikację

„Kwarantanna domowa” to aplikacja, która ułatwia przejście# obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Jest bezpłatna, bezpieczna i umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz. Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 0

W październiku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem

Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne dane# dotyczące budownictwa mieszkaniowego w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)