Dziś mamy 29 stycznia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:
09 listopada 2018

100 lat niepodległości

fot. ZS Ostromecko

fot. ZS Ostromecko

9 listopada w Zespole Szkół w Ostromecku odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Montaż słowno-muzyczny rozpoczął się od hymnu narodowego zaśpiewanego przez wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości o godz. 11.11. W ten sposób nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego- wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas apelu uczniowie klasy IV a, VI oraz VIII a przypomnieli nam drogę Polaków do odzyskania po 123 latach niewoli - Wolności.

Całemu programowi artystycznemu towarzyszyła oprawa muzyczna, o którą zadbała ze swoim zespołem muzycznym Anna Grzybek-Korzeniewska. Uroczystość prowadzona była przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Mikołaja Peplińskiego.

Program obejrzeli zaproszeni goście oraz mieszkańcy Ostromecka. Następnie wręczone zostały nagrody za udział w konkursach, które odbyły się w ramach obchodów 100 lat Niepodległości. Wręczył je koordynator obchodów Wojciech Witt.

Konkurs plastyczny „Polskie symbole narodowe”.

1. Joanna Gajewska kl. I b, Barbara Gajewska kl. II

2. Zuzanna Tomczyńska kl. II, Adam Czechowski kl. II, Jakub Piekut kl. I b

3. Tymon Pobudkiewicz kl. III, Ilona Magdziński kl. II, Zuzanna Tomczyńska kl. II

Konkurs wiedzy historycznej „Polskie drogi do Niepodległości”.

1. Mikołaj Szabłowski kl. VIII b

2. Zuzanna Wolska kl. III gimnazjum

3. Wiktor Kowalski kl. VIII b, Mikołaj Pepliński kl. VII

Prezentacja multimedialna „Ojcowie naszej Niepodległości”.

1. Kinga i Maciej Halama kl. VI, Michał Frąckiewicz kl. VI

2. Igor Pawluszak kl. VII, Szymon Nadoliński kl. VII

3. Nikola Tarka kl. VI, Gracjan Michalczyszyn kl. VI

Wiersz patriotyczny.

Amelia Skrzecz kl. IV a, Rupert Skrzecz kl. V b, Michał Frąckiewicz kl. VI.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)