Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:
09 listopada 2018

100 lat niepodległości

fot. ZS Ostromecko

fot. ZS Ostromecko

9 listopada w Zespole Szkół w Ostromecku odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Montaż słowno-muzyczny rozpoczął się od hymnu narodowego zaśpiewanego przez wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości o godz. 11.11. W ten sposób nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego- wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas apelu uczniowie klasy IV a, VI oraz VIII a przypomnieli nam drogę Polaków do odzyskania po 123 latach niewoli - Wolności.

Całemu programowi artystycznemu towarzyszyła oprawa muzyczna, o którą zadbała ze swoim zespołem muzycznym Anna Grzybek-Korzeniewska. Uroczystość prowadzona była przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Mikołaja Peplińskiego.

Program obejrzeli zaproszeni goście oraz mieszkańcy Ostromecka. Następnie wręczone zostały nagrody za udział w konkursach, które odbyły się w ramach obchodów 100 lat Niepodległości. Wręczył je koordynator obchodów Wojciech Witt.

Konkurs plastyczny „Polskie symbole narodowe”.

1. Joanna Gajewska kl. I b, Barbara Gajewska kl. II

2. Zuzanna Tomczyńska kl. II, Adam Czechowski kl. II, Jakub Piekut kl. I b

3. Tymon Pobudkiewicz kl. III, Ilona Magdziński kl. II, Zuzanna Tomczyńska kl. II

Konkurs wiedzy historycznej „Polskie drogi do Niepodległości”.

1. Mikołaj Szabłowski kl. VIII b

2. Zuzanna Wolska kl. III gimnazjum

3. Wiktor Kowalski kl. VIII b, Mikołaj Pepliński kl. VII

Prezentacja multimedialna „Ojcowie naszej Niepodległości”.

1. Kinga i Maciej Halama kl. VI, Michał Frąckiewicz kl. VI

2. Igor Pawluszak kl. VII, Szymon Nadoliński kl. VII

3. Nikola Tarka kl. VI, Gracjan Michalczyszyn kl. VI

Wiersz patriotyczny.

Amelia Skrzecz kl. IV a, Rupert Skrzecz kl. V b, Michał Frąckiewicz kl. VI.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Startuje kolejny projekt

18 października już po raz 15. obchodzimy Europejski Dzień przeciwko# Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Przy tej okazji Biuro Prewencji i Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji rozpoczynają działania w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”, realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego: instrumentu współpracy policyjnej, zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego.

(czytaj więcej)