Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:
09 listopada 2018

100 lat niepodległości

fot. ZS Ostromecko

fot. ZS Ostromecko

9 listopada w Zespole Szkół w Ostromecku odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Montaż słowno-muzyczny rozpoczął się od hymnu narodowego zaśpiewanego przez wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości o godz. 11.11. W ten sposób nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego- wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas apelu uczniowie klasy IV a, VI oraz VIII a przypomnieli nam drogę Polaków do odzyskania po 123 latach niewoli - Wolności.

Całemu programowi artystycznemu towarzyszyła oprawa muzyczna, o którą zadbała ze swoim zespołem muzycznym Anna Grzybek-Korzeniewska. Uroczystość prowadzona była przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Mikołaja Peplińskiego.

Program obejrzeli zaproszeni goście oraz mieszkańcy Ostromecka. Następnie wręczone zostały nagrody za udział w konkursach, które odbyły się w ramach obchodów 100 lat Niepodległości. Wręczył je koordynator obchodów Wojciech Witt.

Konkurs plastyczny „Polskie symbole narodowe”.

1. Joanna Gajewska kl. I b, Barbara Gajewska kl. II

2. Zuzanna Tomczyńska kl. II, Adam Czechowski kl. II, Jakub Piekut kl. I b

3. Tymon Pobudkiewicz kl. III, Ilona Magdziński kl. II, Zuzanna Tomczyńska kl. II

Konkurs wiedzy historycznej „Polskie drogi do Niepodległości”.

1. Mikołaj Szabłowski kl. VIII b

2. Zuzanna Wolska kl. III gimnazjum

3. Wiktor Kowalski kl. VIII b, Mikołaj Pepliński kl. VII

Prezentacja multimedialna „Ojcowie naszej Niepodległości”.

1. Kinga i Maciej Halama kl. VI, Michał Frąckiewicz kl. VI

2. Igor Pawluszak kl. VII, Szymon Nadoliński kl. VII

3. Nikola Tarka kl. VI, Gracjan Michalczyszyn kl. VI

Wiersz patriotyczny.

Amelia Skrzecz kl. IV a, Rupert Skrzecz kl. V b, Michał Frąckiewicz kl. VI.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grillowanie ruszył. O tych wskazówkach nie możesz zapomnieć!

Długi majówkowy trwa. Część z nas spędzi go# w gronie bliskich i znajomych. To czas, kiedy wyjeżdżamy m.in. na działkę. Często zabieramy ze sobą grilla, który pozwoli przygotować pyszny posiłek. Grillowanie sprawia dużo przyjemności, lecz należy pamiętać, że wykorzystujemy przy nim ogień otwarty, co niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)