Dziś mamy 18 września 2021, sobota, imieniny obchodzą:
03 października 2018
Wybory do rady gminnej tylko w 11 okręgach. Listy kandydatów

Część radnych już została „zatwierdzona”

W 11 z 14 okręgach mieszkańcy gmina Dąbrowa Chełmińska wybierać będą radnych na następną kadencję.

Już niespełna trzy tygodnie zostały do wyborów samorządowych. W dniu 21 października wybierani będą m.in. radni gminni. Dąbrowa Chełmińska podzielona została ponownie na 15 jednomandatowych okręgów, w których o głosy wyborców rywalizować będą kandydaci z dwóch komitetów. Pierwszy, Komitet Wyborczy Wyborców Kandydata Radosława Ciechackiego, związany jest z obecnymi władzami gminy. Ich konkurencje stanowią osoby z Komitetu Wyborczego Wyborców Szydło Sławomir. Z tymże komitet ten wystawił 10 kandydatów. Pulę kandydatów uzupełnia Małgorzata Gerlicka, która utworzyła własny komitet.

W związku z zaistniała sytuacja, iż w czterech okręgach jest tylko jeden kandydat do rady, decyzją Gminnej Komisji Wyborczej osoby te zostały już uznane za radnych kadencji 2018 – 2023.

Są to:

Okręg nr 4

Sołectwo Nowy Dwór, Reptowo

Kuter Anna lat. 38, zam. Nowy Dwór

Okręg nr 6

Sołectwa: Mozgowina, Rafa, Strzyżawa

Zukierski Gabriel Marek lat 60, zam. Strzyżawa

Okręg nr 9

Sołectwo BORKI, sołectwo CZARŻE – część miejscowości Czarże, ul.: Łęcka, Chełmińska od numeru 72 do końca , Szlachecka

Siewert Mieczysław lat 40, zam. Czarże

Okręg nr 11

Sołectwo CZARŻE-część miejscowości Czarże, ul.: Boczna z wyłączeniem numeru 1, 3 i 5, Brzozowa, Chełmińska od numeru 1 do numeru 71 z wyłączeniem numeru 2 i 4, Krótka, Leśna, Podgórna z wyłączeniem numeru 2, Unisławska

Pałczyński Dawid Jan lat 32, zam. Czarże.

Poniżej prezentujemy listy kandydatów do rady z pozostałych okręgów.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Budowlany raj i transportowa trauma. Niektórzy żałują założenia firmy

W budownictwie żaden z prezesów czy właścicieli firm nie żałuje, że# prowadzi tego typu biznes. Wśród firm transportowych aż 6 na 10 szefów czy właścicieli zarzeka się, że kolejny raz nie uruchomiłoby przedsiębiorstwa specjalizującego się w usługach przewozowych. Przyczyny niechęci do nowego startu w tej samej branży są różne. Przedstawiciele handlu i przemysłu wspominają przede wszystkim o wymagających warunkach wysokiej konkurencyjności. Usługodawcy narzekają na kapitałochłonność i podobnie jak przedsiębiorcy transportowi rozważają prowadzenie działalności poza granicami kraju – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Alkoholowego Zespołu Płodowego. Co należy o nim wiedzieć?

Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy) obchodzony jest# 9 września i rozpoczyna się punktualnie o godzinie 9:09 od 1999 roku, kiedy to w Auckland w Nowej Zelandii, o godzinie 9.09 zabrzmiały dzwony w Kościele Metodystów. Powtarzające się dziewiątki w dacie i godzinie mają symboliczną wymowę: 9 miesięcy ciąży bez alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Co 5. Polak choruje na otyłość. Konsekwencje niewidoczne gołym okiem

Z badań wynika, że niemal 60% dorosłych Polaków waży za# dużo, a odsetek ten w ciągu ostatnich 10 lat wzrósł o 13%. Otyłość ma 21%, a nadwagę 38% mieszkańców naszego kraju. Choroba ta generuje około 200 powikłań, ale mówiąc o skutkach jej występowania należy też wspomnieć o konsekwencjach ekonomicznych. Z raportu Fundacji Republikańskiej ”Otyłość epidemią XXI wieku” wynika, że koszty bezpośrednie otyłości (świadczenia zdrowotne i koszty leków, stosowanych głównie w terapii powikłań otyłości, a także programy profilaktyczne), stanowią około 5 mld złotych rocznie. Koszty pośrednie, choć trudne do oszacowania (wynikające z absencji w pracy, utraconych podatków lub dochodów) wynoszą około 10 mld zł rocznie.

(czytaj więcej)
0

Wesela coraz droższe. Młoda para wydaje średnio 40 tysięcy złotych

Koszt organizacji przyjęcia ślubnego w Polsce rośnie z# roku na rok. Ile kosztuje wesele? Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych średni wydatek na imprezę dla 100 do 150 osób to od 50 do 80 tysięcy złotych. Wartość rynku ślubnego oscyluje w graniach 7 miliardów złotych, a w kopertach nowożeńcy dostają rocznie 2,5-3 miliardów złotych. Wspomniane kwoty to mediana, a najbogatsze pary w Polsce potrafią wydać nawet kilkaset tysięcy złotych na wymarzone przyjęcie ślubne.

(czytaj więcej)