Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem dzieci podczas zimowych zabaw
fot. KMP Bydgoszcz
W ostatnich dniach pogoda zachęca do zimowych zabaw. Z uwagi na to policyjni #wodniacy z bydgoskiej komendy miejskiej i inne patrole prowadzą kontrole akwenów oraz miejsc, gdzie dzieci i młodzież spędzają swój czas wolny. Działania te mają na celu zapobieganie niebezpiecznym zdarzeniom oraz zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych.
Funkcjonariusze Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy, a także inne patrole zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających z różnych form zimowej rekreacji. Podczas patroli kontrolują to, czy najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i powiatu korzystają z uroków zimy w miejscach nieprzystosowanych, a także potencjalnie niebezpiecznych.
Apelujemy do rodziców oraz opiekunów o rozsądek, jak również odpowiedzialność podczas zabaw na lodzie czy śniegu. Należy pamiętać, że lód na jeziorach nigdy nie daje gwarancji bezpieczeństwa, a chwila nieuwagi może doprowadzić do poważnych konsekwencji, a nawet utraty życia.
Wspólna troska i reagowanie na potencjalne zagrożenia pozwolą na to, aby zimowe zabawy były nie tylko radosne, ale przede wszystkim bezpieczne.
materiał: sierż. szt. Jakub Skrzypek
Czytaj również
- Silnie żrący ług sodowy. Interweniowali strażacy
- Uprowadzili i brutalnie pobili 19-latka. Czeka ich sprawa w sądzie
- Chciał zainwestować w akcje Orlenu. Stracił ponad 264 tys. zł
- Kontrole na drogach Bydgoszczy i powiatu. Nie wszyscy byli trzeźwi
- Zderzenie ze zwierzyną leśną. Pasażerka trafiła do szpitala
Dodaj komentarz
Jedno z najlepszych miejsc na regenerację. Wykorzystaj ten czas
Drzewa przyprószone śniegiem, cisza i #spokój - słychać jedynie skrzypienie śniegu pod butami - zima w lesie ma swój bajkowy urok.
(czytaj więcej)"Demokracja" po sowiecku. Dzień manipulacji i terroru
79 lat temu Polacy tłumnie wzięli udział w #powszechnym głosowaniu do sejmu. 19 stycznia 1947 r. nie zapisał się jednak w naszej historii jako święto demokracji, a jako dzień manipulacji i terroru, stając się jednym z mitów założycielskich tzw. Polski Ludowej.
(czytaj więcej)"Królowa Twojego ogrodu". Pamiętaj o dokarmianiu ptaków
Zimą nie zapominamy dokarmianiu# ptaków. Na osiedlach, w miejskich blokowiskach czy w zaciszu przydomowych ogrodów widać wywieszone słoniny czy napełnione karmniki.
(czytaj więcej)Jaki jest zasięg internetu w Polsce. Przygotowano raport
Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło kolejną edycję# raportu „Polska w zasięgu stacjonarnego dostępu do internetu”, prezentującą dane aktualne na koniec czwartego kwartału 2025 r. Publikacja jest kompleksowym źródłem informacji o stanie infrastruktury szerokopasmowej w Polsce. Obejmuje cały kraj, z podziałem na województwa oraz jednostki samorządu terytorialnego.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!