Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminacyjny maraton. Dzisiaj język polski
fot. Michał Nowak
24 maja absolwenci szkół podstawowych w całej Polsce dokładnie o# godzinie 9.00 rozpoczęli egzaminacyjny maraton, który potrwa trzy. Na początku młodzież rozwiązywała zadania z języka polskiego.
Egzamin z języka z polskiego to pierwszy z trzech testów, z jakimi w tym tygodniu zmierzy się młodzież. Jutro będzie rozwiązywać zadania z matematyki, a w czwartek z wybranego przez siebie języka obcego. Zaskoczeniem nie jest fakt, że najwięcej uczniów zdecydowało się napisać egzamin z języka angielskiego.
Do egzaminu ósmoklasisty musi przystąpić każdy absolwent szkoły podstawowej, aby ją ukończyć. Nie jest wymagane, aby uzyskać określony minimalny wynik.
Kiedy wyniki?
Rozwiązane przez uczniów zadania sprawdzą egzaminatorzy. Do poszczególnych szkół zostaną przekazane wyniki, które sporządzą okręgowe komisje egzaminacyjne. Absolwenci szkół podstawowych będą mogli sprawdzić uzyskany wynik 1 lipca, a tydzień później otrzymają zaświadczenia.
Jakie zadania przygotowano w tym roku?
Centralna Komisja Edukacyjna na swoich stronach internetowych będzie publikować arkusze w dzień egzaminu około godziny 13.00.
Czytaj również
- Wzmożone kontrole na drogach. Policja apeluje o ostrożność
- Podkom. Cezary Więcławski nowym Komendantem KP w Koronowie
- Konferencja w Urzędzie Wojewódzkim okazją do wymiany doświadczeń
- Przebudowa Alei Pokoju i Kupała Fest. Rusza realizacja projektów
- Spotkanie z prymusami. Ambitni i pracowici uczniowie regionu
Dodaj komentarz
Niebieska pełnia księżyca. Bez zmiany barwy
W ostatnią noc maja na niebie pojawi się wyjątkowe #zjawisko astronomiczne – druga pełnia Księżyca w tym samym miesiącu, znana jako tzw. „Niebieski Księżyc”. Mimo swojej nazwy nie oznacza ona zmiany barwy naszego naturalnego satelity – Księżyc pozostanie srebrzysty jak zwykle. Określenie to odnosi się wyłącznie do sytuacji, w której w jednym miesiącu kalendarzowym występują dwie pełnie.
(czytaj więcej)Europejski Tydzień Walki z Rakiem. Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania?
Rozpoczął się Europejski Tydzień Walki z Rakiem.
(czytaj więcej)Trzydniowa akcja. Kilkadziesiąt donacji krwi
W dniach 11–13 maja br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej w Grudziądzu zorganizowano tydzień Honorowego Dawstwa Krwi pod hasłem „W boju i potrzebie krwi nie szczędząc”. Inicjatywa połączyła działania promujące zdrowie, aktywność fizyczną oraz ideę bezinteresownej pomocy potrzebującym.
(czytaj więcej)Pamięć o Bohaterze. Świadectwo odwagi, służby i walki
13 maja 1901 r. urodził się rotmistrz# Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz, żołnierz Polskiego Państwa Podziemnego, autor raportów o niemieckich zbrodniach i niezłomny patriota.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!