Policjanci z wizytą u dzieci. Uczyli zasad bezpiecznego poruszania się na drodze

fot. KMP Bydgoszcz
Wczoraj (20 października) asp. Monika Złotowska i# Katarzyna Rzepińska z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii wraz z dzielnicowym mł. asp. Tomaszem Mechlińskim przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat bezpiecznego poruszania się na drodze wśród uczniów klas 0-3 oraz dzieci przedszkolnych z Zespołu Szkół w Czarżu.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem wysłuchali Policjantów. Dowiedzieli się jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, poruszać się po drodze, gdy nie ma chodnika, a także jak ważną rolą są elementy odblaskowe.
Największą atrakcją nie tylko dla najmłodszych, ale i tych starszych uczestników spotkania było wypróbowanie zestawu "Autochodzika". Dzieci czuły się jak prawdziwi kierowcy.
Na zakończenie w podziękowaniu za przemiłe spotkanie dzieci zatańczyły dla funkcjonariuszy oraz wyrecytowały piękny wiersz.
Materiał; KMP Bydgoszcz
Czytaj również
- Wojewódzki Konkursu Genealogiczny. Liwia Lewandowska laureatką
- Absolwenci nagrodzeni. Wójt przekazał gratulacje dla uczniów klas ósmych
- Młodzież trafiła do „paki”. 16 uczniów z liceum odwiedziło zakład karny
- Spotkanie profilaktyków z uczniami. Młodzież poznała wiele rad
- Marszałek spotkał się ze stypendystami. Wyróżniono uczniów z powiatu
Dodaj komentarz
Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.
(czytaj więcej)Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.
(czytaj więcej)Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.
(czytaj więcej)Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!