Dziś mamy 14 listopada 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
09 października 2024

"Polowanie na zabytki". Wyniki II edycji konkursu

fot. Powiat Bydgoski

fot. Powiat Bydgoski

Piękno zabytków Powiatu Bydgoskiego uwiecznione #przez jego mieszkańców!

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy zorganizował w tym roku II edycję konkursu pn. „Polowanie na zabytki”.

W dniu wczorajszym Komisja Konkursowa w składzie:

Przewodnicząca Komisji Radna Rady Powiatu Małgorzata Wojnowska,
oraz członkowie:
- Sekretarz Powiatu Karol Czerkawski,
- Adam Lewandowski,
- Zbigniew Stefański,
- Ewelina Leśniewska.

Komisja nagrodziła cztery prace konkursowe. Oto wyniki:

1 miejsce – Zespół Szkół - Sobieskiego 16 – klasa 3 Przysposabiająca do pracy, praca nr 3 pn. „Na tropie Koronowskich cystersów”;

2 miejsce – Izabela Malak, praca nr 4 pn. „Między Chrześcijaństwem a Judaizmem”;

3 miejsce – Daniela Mikołajczyk, praca nr 8 pn. „Z dziennika pieszego podróżnika – cmentarz żydowski Koronowo – kościół p.w. św. Andrzeja Koronowo – Ratusz Koronowo”.

Wyróżnienie: Alan Raszewski i Paulina Raszewska, praca nr 10, pn. „Odkrywaj zabytki gminy Koronowo na kółkach: rodzinna wycieczka rowerowa”.

Celem konkursu było m.in. pogłębienie wiedzy historycznej o zabytkach, promowanie piękna oraz zabytków powiatu bydgoskiego. Konkurs polegał na utworzeniu autorskiej ścieżki turystycznej z elementami edukacyjnymi, która miała skupiać się na zabytkach powiatu bydgoskiego wpisanych do rejestru zabytków Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ujętych w ewidencji zabytków. Ścieżka miała zostać opatrzona fotografiami, opisem powstania i historii zabytków, objaśnieniem trasy lub mapą ścieżki oraz dodatkowymi informacjami o danych miejscach, co miało służyć promocji zabytków powiatu bydgoskiego.

Na konkurs wpłynęło w tym roku 1️3 prac, jedna została odrzucona z przyczyn formalnych.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace konkursowe uczestnikom i życzymy samych dobrych ujęć.

Materiał: Powiat Bydgoski

Oceń artykuł: 14 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem

Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego, osiadłego #na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.

(czytaj więcej)
0

Znicze można wykorzystać ponownie. Coraz bardziej popularne zniczodzielnie

Listopad to czas szczególnej refleksji nad pamięcią #o bliskich, którzy odeszli. Podczas wizyt na cmentarzach warto pamiętać, że szklane znicze można wykorzystać ponownie.

(czytaj więcej)
0

"Dzieciństwo bez Przemocy". Ruszyła ogólnopolska kampania

Kampania Dzieciństwo bez Przemocy dotyka bardzo ważnego tematu #jakim jest przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce, dlatego również Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki dołącza do akcji.

(czytaj więcej)