Dziś mamy 2 października 2022, niedziela, imieniny obchodzą:
19 lipca 2022

Adrianna Sułek czwarta na świecie. Pobiła rekord Polski

fot. Paweł Skraba dla UMWKP

fot. Paweł Skraba dla UMWKP

Adrianna Sułek (KS Brda Bydgoszcz) zajęła czwarte miejsce w# siedmioboju na mistrzostwach świata w Eugene (Stany Zjednoczone). Była stypendystka marszałka województwa pobiła rekord Polski, gromadząc 6673 punkty wielobojowe!

To była jedna z medalowych nadziei Kujaw i Pomorza na mistrzostwach świata w Eugene. Adrianna Sułek sezon 2022 ma znakomity. W marcu w Belgradzie sięgnęła po tytuł halowej wicemistrzyni świata, w startach na otwartym stadionie prezentowała się rewelacyjnie. Najpierw wygrała Memoriał Wiesława Czapiewskiego w Bydgoszczy, a następnie w Gotzis pobiła rekord życiowy – 6429 punktów.

Siedmiobój podczas zawodów w Oregonie stał na najwyższym poziomie w historii mistrzostw świata. Bydgoszczanka w siedmiu konkurencjach zgromadziła 6672 punkty - o 180 więcej od jej dotychczasowego rekordu życiowego. Ten rezultat dał jej… czwarte miejsce. Zwyciężyła podwójna mistrzyni olimpijska Nafissatu Thiam (Belgia) – 6947 punktów, przed Anouk Vetter (Holandia) – 6867 i Anną Hall (Stany Zjednoczone) – 6755. Podopieczna trenera Marka Rzepki w trakcie dwudniowych zmagań ustanowiła aż cztery rekordy życiowe, w poszczególnych konkurencjach uzyskała następujące rezultaty:

  • 100 m ppł – 13.28,
  • skok wzwyż – 189 cm,
  • pchnięcie kulą – 14.13 (RŻ),
  • 200 m – 23.77 (RŻ),
  • skok w dal – 6.43 (RŻ),
  • rzut oszczepem – 41.63,
  • 800 m – 2:07.18 (RŻ).


Możecie być dumni ze mnie, ale ja muszę to jeszcze chwilkę przeboleć. Myślałam, że szczęście będzie mi sprzyjało i światowy wynik wystarczy do medalu – powiedziała Adrianna Sułek. – W Belgradzie podczas halowych mistrzostw świata światowy wynik starczył na srebro. Za kilka lat pewnie będę z tego startu dumna, że tak otworzyłam swoją karierę na mistrzostwach świata. Na ten moment mocno powstrzymuję się od łez, bo bardzo ciężko trenowałam na ten brązowy medal. Dziś jestem czwarta, ale za 30 dni kolejna wielka impreza – mistrzostwa Europy, a więc bez Amerykanki i szanse na medal wzrastają.

Przypomnijmy, że Adrianna Sułek była trzykrotną stypendystką marszałka województwa. W ubiegłym sezonie została mistrzynią Europy U-23 w siedmioboju i zadebiutowała w igrzyskach olimpijskich, zajmując w Tokio 14. lokatę. Wierzymy, że w Paryżu 2024 stanie na podium.

Pierwszy start w Eugene ma za sobą mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej Iga Baumgart-Witan. Zawodniczka BKS Bydgoszcz wystąpiła w kwalifikacjach sztafety mieszanej 4x400 m, która następnie w finale zajęła 4. miejsce z wynikiem 3:12.31. Zwyciężył mieszany zespół Dominikany – 3:09.82, przed Holandią – 3:09.90 i Stanami Zjednoczonymi – 3:10.16 

Materiał: Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)