Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:
16 września 2021

Dla zasłużonych medyków. Ceremonia wręczenia odznaczeń honorowych

fot. KPUW Bydgoszcz

fot. KPUW Bydgoszcz

Szczególne zasługi w ochronie zdrowia powinny być# nagradzane. Tak też się stało w środę 15 września w Sali Bankietowej pod Solankami w Grudziądzu, w której odbyła się poświęcona temu uroczystość.

odczas ceremonii, która rozpoczęła się o godz. 9:00, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył w imieniu Ministra Zdrowia Pana Adama Niedzielskiego odznaczenia honorowe za szczególne zasługi w ochronie zdrowia.

Odznakami honorowymi za zasługi dla ochrony zdrowia na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza odznaczeni zostali: Sławomir Buczek, Jarosław Chorchos, Sylwia Dejewska, Aleksander Goch, Maciej Hoppe, Piotr Jaskulski, Piotr Kowalski, Anna Kozak, Małgorzata Kufel, Agata Kurkowska, Magdalena Mikulska-Jovanović, Marlena Misiaszek, Maciej Musiał, Urszula Sadowska, Marek Sankiewicz, Jolanta Stasiuk-Majrowska, Paweł Szymański, Anna Wachowiak, Magdalena Wolf i Małgorzata Wróblewska.

- Po tych bardzo złych informacjach napływających z Chin, Włoch, Hiszpanii i innych państw i my w Polsce stanęliśmy przed bardzo trudnym zadaniem. Chciałbym podkreślić, że decyzja o wytypowaniu grudziądzkiego szpitala jako ten, który ma dźwignąć największy ciężar, była właściwa i słuszna. Chciałbym podziękować panu Dyrektorowi Maciejowi Hoppe, panu Profesorowi Aleksandrowi Gochowi i pani Dyrektor Małgorzacie Kufel, ponieważ te pierwsze narady z wszystkimi 30 szpitalami były kluczowe dla ułożenia całego systemu w województwie kujawsko-pomorskim - powiedział Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który zwrócił uwagę na to, że postawa personelu grudziądzkiego szpitala od początku była bardzo otwarta i zdecydowana, za co bardzo dziękował.

Dalsze, wewnętrzne odznaczenia wręczał Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu pan Maciej Hoppe, który powiedział, że trzeba by w tej sali zebrać wszystkich pracowników, których jest 2000, bo to im wszystkim należą się bardzo gorące podziękowania.

- Chciałbym tylko przypomnieć, że cała ta operacja przekształcenia szpitala przypadła na bardzo trudny okres jego funkcjonowania, z którym się zmagaliśmy. Wciąż realizujemy program naprawczy, staramy się wyjść z problemów nie tylko tych, które dotyczą walki z pandemią, ale też z tych związanych z codziennym funkcjonowaniem szpitala. Wracając jednak do tematu: szczerze dziękuję Państwu za oddanie swojej pracy i niezwykłe poświęcenie - dodał Dyrektor Maciej Hoppe.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Startuje kolejny projekt

18 października już po raz 15. obchodzimy Europejski Dzień przeciwko# Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Przy tej okazji Biuro Prewencji i Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji rozpoczynają działania w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”, realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego: instrumentu współpracy policyjnej, zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego.

(czytaj więcej)