Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
21 marca 2024

Wizyta żaków na komisariacie. Niezapomniane wrażenia

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami# Sportowymi w Bydgoszczy odwiedzili śródmiejskich policjantów. Podczas tej wyjątkowej wizyty dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy funkcjonariuszy, zadać pytania i zaspokoić ciekawość na temat zawodu policjanta.

Gości przywitał Naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście podinsp. Jarosław Opacian wraz z profilaktykami. Podczas poniedziałkowej (18.03.2024) wizyty dzieci zapoznały się ze służbą mundurowych. Dowiedziały się również czym policjanci zajmują się na co dzień oraz jaki sprzęt wykorzystywany jest w trakcie pełnienia przez nich obowiązków służbowych. Uczniowie zwiedzili komisariat poznając poszczególne pomieszczenia, w tym dyżurkę oraz salę odpraw.

W trakcie spotkania nie zabrakło atrakcji. Niewątpliwie jedną z nich była wizyta przewodnika psa policyjnego i jego podopiecznego
Baksiego, który zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Ważnym punktem tego spotkania było edukowanie najmłodszych jak należy zachowywać się w stosunku do obcych zwierząt w sytuacji zagrożenia.

Radość sprawiła także możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu z bliska i usłyszenia włączonych sygnałów dźwiękowych, które jak zawsze zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie.

Nowym doświadczeniem dla pierwszoklasistów było spotkanie z policyjnym technikiem kryminalistyki. Uczniowie z dużym zaciekawieniem słuchali prelekcji na temat jego pracy, a w tym ujawnienia i zabezpieczenia pozostawionych przez sprawców śladów zbrodni. Każdy z maluchów samodzielnie mógł wykonać swój odcisk palca.

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie było ciekawym doświadczeniem zarówno dla gości jak i policjantów, którzy zawsze z chęcią przybliżają swój zawód najmłodszym. W trakcie wizyty zrobiono zdjęcia, które będą piękną pamiątką tego wyjątkowego spotkania. Dla osłodzenia spotkania dzieci otrzymały od mundurowych cukierki oraz odblaski, które będą im służyć w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drodze.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 12 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)