Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:
13 października 2021

Kostek potrzebuje pomocy! Rodzice proszą o wsparcie finansowe

fot. zrzutka.pl

fot. zrzutka.pl

Rodzice zwracają się z prośbą o wsparcie na# rehabilitację ich synka. Chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, z niedowładem kończyn górnych jak i dolnych.

Kostek to chłopiec, który przybył na świat w 33 tygodniu ciąży. Ważył 2,4 kg i pomimo sprzyjających początkowych prognoz stała się rzecz, której żaden rodzic nie chciałby przeżyć. Po badaniach wyszło, że dziecko doznał wylewu krwi do mózgu IV stopnia. Wylew krwi do mózgu spowodowało uszkodzenie istoty białej mózgu, czyli uszkodzenie tkanki mózgu poprzez występowanie torbieli. Uszkodzona tkanka jest nie do uratowania, ale jest nadzieja. Nadzieja tkwi w ciągłych rehabilitacjach i wierze, że szkody nie są aż tak dotkliwe by w formie rozwoju dziecka, ćwiczenia mogły pomóc.

Niestety samą nadzieją oraz miłością nie da się opłacić kosztownych rehabilitacji, których koszt mocno przekracza budżet rodziny. Chłopiec ma stwierdzoną niepełnosprawność ruchową oraz ma wadę wzroku, nie chodzi, nie czworakuje, nie mówi.

Kostek niedługo będzie miał dwa lata, jednak rodzice odbiegają myślami jak będzie wyglądało jego życie w przyszłości. „Czy będzie chodził? Czy będzie mówił? Czy będzie samodzielny?” – Takie pytania kłębią się im w głowie. Wierzą w pomoc innych osób, w sukces i lepsze życie dla syna.

Link do zbiórki pieniędzy. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)