Dziś mamy 1 kwietnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
20 kwietnia 2022

Odszedł na wieczną służbę. Zmarł kom. Wojciech Grudziecki

fot. arch.

fot. arch.

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o# śmierci naszego Kolegi kom. Wojciecha Grudzieckiego z Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Miał zaledwie 43 lata, z których ponad połowę poświęcił służbie w Policji. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, przyjaciół i kolegów z pracy. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotrem Leciejewskim w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich policjantów i pracowników Policji składają bliskim Wojtka wyrazy współczucia.

Nasz Kolega Wojciech Grudziecki służbę rozpoczął w 1999 r. w Oddziale Prewencji Policji w Bydgoszczy. Po 10 latach zdobywania policyjnych szlifów w tej niełatwej służbie został dzielnicowym i służył na rzecz mieszkańców bydgoskiego Błonia. Za kilka dni - 1. maja - obchodziłby kolejną, 12. rocznicę rozpoczęcia służby w Wydziale Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w Zespole do spraw Międzynarodowej Współpracy Policji. Przez pół roku nabierał też doświadczenia u boku oficera łącznikowego polskiej Policji w Londynie.

Wojtek był bardzo serdeczny i pracowity, tryskał humorem i dowcipem. Pogodą ducha zarażał każdego dnia, bo jak mawiał „dzień bez uśmiechu jest dniem straconym”.

Niestety od pewnego czasu miał problemy ze zdrowiem. Kilka dni temu poczuł się gorzej i trafił do szpitala. Na wieczną służbę odszedł w Wielkanocny Poniedziałek (18.04.22) wieczorem, opuszczając pogrążonych w żalu żonę i córkę, a także przyjaciół oraz kolegów z pracy.

Cześć Jego Pamięci

Materiał: Kamila Ogonowska – Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)