Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:
20 października 2021

Okradali garaż. Zostali złapani na gorącym uczynku

fot. KWP w Bydgoszczy

fot. KWP w Bydgoszczy

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali na gorącym uczynku sprawców usiłowania# włamania do garażu. Mężczyźni przecięli kłódkę zabezpieczającą drzwi wejściowe do pomieszczenia, ale nie zdążyli z niego nic ukraść. Trafili do policyjnego aresztu, by kilka godzin później usłyszeć zarzuty.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (18.10.2021) około godz. 03:20 na ul. Morskiej w Bydgoszczy. Wówczas policjanci z bydgoskiego Śródmieścia patrolowali rejon garaży znajdujących się przy wspomnianej ulicy. Zauważyli tam dwóch mężczyzn, którzy na widok policjantów zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Zapytani o to co robią w tym miejscu nie potrafili tego racjonalnie wytłumaczyć, twierdząc, że po prostu przechodzili. Chwilę później policjanci ujawnili przy nich wkrętarkę, klucze nasadowe, latarkę, nasadki do wkrętarki, kłódkę ze śladami cięcia, a także pałkę teleskopową. Na tym jednak nie koniec. Na dachu garażu były kolejne narzędzia należące do jednego z mężczyzn- nożyce do cięcia drutu. Szybko okazało się, że obecność w tym miejscu 30-latka i jego o 5 lat młodszego kolegi nie była przypadkowa, a znalezione narzędzia tylko to potwierdzały. Funkcjonariusze ujawnili garaż, do którego dwaj bydgoszczanie chcieli się włamać, a zdążyli jedynie przeciąć kłódkę. Próbując wejść do pomieszczenia zostali spłoszeni przez nadjeżdżających policjantów.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, by jeszcze tego samego dnia usłyszeć zarzuty usiłowania włamania do garażu. Za tego typu czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak 30-latek musi się liczyć z wyższym wymiarem kary, gdyż dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy. Wówczas sędzia może zastosować wobec niego karę podniesioną o połowę jej górnej granicy.

Materiał: kom. Lidia Kowalska – Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)