Dziś mamy 2 października 2022, niedziela, imieniny obchodzą:
16 sierpnia 2022

Płonęło 2,5 km kwadratowego lasu. 14 zastępów straży gasiło ogień

fot. OSP Osielsko/OSP Wtelno/ OSP Mąkowarsko

fot. OSP Osielsko/OSP Wtelno/ OSP Mąkowarsko

Na terenie lasów nieopodal Bożenkowa wybuchł pożar lasu o obszarze 2,5 km kwadratowego. Do# walki stanęło aż 14 zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło 13 sierpnia około godz. 10:48. Pierwotnie była mowa o dwóch pożarach lasu, które znajdowały się blisko siebie. W rzeczywistości mowa była o jednym dużym zaognieniu. Z tego powodu pierwotnie podzielone siły na różne zdarzenia połączyły się, co w efekcie dało 14 zastępów, po jednym z OSP Wtelno, Gościeradz, Gogolinek, Koronowo, Wierzchucin Królewski, Osielsko i Dobrcz, natomiast dwa zastępy wysłano z OSP Mąkowarsko i Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 3. Na miejscu pomagała straż leśna.

Pożar wybuchł na terenie o wielkości około 2,5 kilometra kwadratowego. Jak poinformował nas oficer prasowy KM PSP Bydgoszcz st. kpt. Karol Smarz, aby ugasić płomienie, trzeba było zużyć 40 metrów sześciennych wody (40 tys., litrów). Za pomocą trzech prądów wody udało się ogień ugasić, co trwało blisko 4 godziny. Na miejscu zdarzenia nie było osób poszkodowanych.

Jaka była przypuszczalna przyczyna pożaru? Prawdopodobnie winę za całą sytuację ponosi zawalone drzewo, które spadło na kable elektryczne,  wywołując zaiskrzenie, a w efekcie pożar.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)