Dziś mamy 28 lipca 2021, środa, imieniny obchodzą:
03 października 2018
Nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia

Powiat słynie ze sportowców

fot. K.Wysocka/starostwo powiatowe

fot. K.Wysocka/starostwo powiatowe

W dniu 3 października Starosta Bydgoski Wojciech Porzych wręczył nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

Najwyższą Nagrodę I stopnia otrzymały:

- Dorota Bucław z Solca Kujawskiego, ma na swoim koncie liczne sukcesy w tenisie stołowym na wózkach m.in. zajęła II miejsce w Mistrzostwach Europy oraz zakwalifikowała się na tegoroczne Mistrzostwa Świata.

- Iga Baumgart-Witan - lekkoatletka, która osiąga wysokie wyniki w sportowej rywalizacji m.in. zdobyła I miejsce w sztafecie 4x400m w Drużynowych Mistrzostwach Europy Lille (Francja).

Nagrody II stopnia otrzymało łącznie 11 sportowców z terenu naszego powiatu oto oni:

- Marcin Spychalski – trenuje podnoszenie ciężarów osób niepełnosprawnych, zdobył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

- Paulina Kontna - czołowa zawodniczka Klubu Sportowego Koronowo w zapasach, gdzie osiąga wysokie wyniki w sportowej rywalizacji m.in. w 2017 roku pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski.

- Bartosz Kleniewski – trenujący karate olimpijskie WKF w Stowarzyszeniu Sportowym „YAMABUSHI”. Jednym z jego osiągnięć jest zdobycie srebrnego medalu w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców.

- Wiktoria Konera – lekkoatletka z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czapla” w Białych Błotach, zdobyła m.in. złoto w Mistrzostwach Polski w Biegach Anglosaskich.

Wśród nagrodzonych jest 5 zawodników z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego GRYF Wojnowo, którzy mają liczne osiągnięcia w zapasach, są to:

- Dominika Wiśniewska – zapaśniczka, która została powołana do kadry Polski na rok 2018 oraz zajęła III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek i Puchar Polski Juniorek Młodszych w Zapasach Kobiet Juniorki.

- Adam Górzyński, który zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów Styl Wolny oraz reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w zapasach styl wolny.

- Patrycja Pochowska – powołana do kadry Polski na rok 2018 oraz zajęła III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek i Puchar Polski Juniorek Młodszych w Zapasach Kobiet Juniorki.

- Kinga Górecka – zdobywczyni m.in. srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski Młodziczek w zapasach kobiet.

- Marika Trela - powołana do kadry Polski na rok 2018, zdobywczyni m.in. złotego medalu w Mistrzostwach Polski Młodziczek w zapasach kobiet.

- Agnieszka Smeja – zawodniczka klubu Zawisza Bydgoszcz trenująca strzelectwo sportowe, i tym samym zdobywająca brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzików.

- Anna Tobolewska – zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Zryw” w Dobrczu. Trenuje łucznictwo i zajęła IV miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Argentynie.

Także wyróżnienia

Otrzymali je następujący sportowcy:

- Emila Maroszek z Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego Polonia, zajął III miejsce w ogólnopolskich zawodach w mini żużlu.

- Julia Winogrodzka z Uczniowskiego Klubu Sportowy Czapla w Białych Błotach, która odnosi sukcesy lekkoatletyczne m.in. II miejsce w Mistrzostwach Polski Czwartków Lekkoatletycznych w skoku w dal czy I miejsce w Halowych Mistrzostwach Szkocji w pięcioboju.

- Agata Krause – reprezentującą w tenisie stołowym MKS EMDEK w Bydgoszczy, jednym z jej osiągnięć jest zdobycie I miejsca w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz eliminacja i awans do Mistrzostw Polski.

- Maciej Krause – również zawodnik w tenisie stołowym w MKS EMDEK w Bydgoszczy, który m.in. zajął II miejsce w Mistrzostwach Województwa kujawsko-pomorskiego w grze podwójnej Kadetów.

- Karolina Gackowska – zapaśniczka z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego GRYF Wojnowo, która zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w zapasach kobiet.

- Andrzej Górecki – zapaśnik z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego GRYF Wojnowo, jednym z jego osiągnięć jest zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski LZS w zapasach.

Wyróżnienie otrzymał również doświadczony trener lekkiej atletyki w Uczniowskim Klubie Sportowym „Czapla” Białe Błota, a mianowicie:

- Artur Winogrodzki – Specjalizuje się w szkoleniu w skoku w dal, sprintach oraz w biegach przez płotki. W swojej pracy wychował już medalistów Mistrzostw Województwa, oraz Polski.

Ponadto wyróżnienie otrzymał Daniel Szczepański - trener Doroty Bucław.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)