Pożary i zaczadzenia. Bilans stycznia 2026
fot. Państwowa Straż Pożarna
Pożary i tlenek węgla# - bilans stycznia 2026 r.
Sezon grzewczy 2025/2026 przynosi bardzo niepokojące dane. Szczególnie tragiczny jest styczeń 2026 r., w którym notujemy wysoką liczbę ofiar śmiertelnych pożarów i zatruć tlenkiem węgla.
21 stycznia 2026 r. strażacy interweniowali 1 252 razy: 301 pożarów - 751 miejscowych zagrożeń - 200 alarmów fałszywych.
W pożarach zginęła 1 osoba, a 8 zostało rannych. Przy 54 zdarzeniach z tlenkiem węgla – 14 osób podtrutych, 3 ofiary śmiertelne.
Bilans stycznia 2026 r.:
- 3 656 pożarów w budynkach mieszkalnych – 40 ofiar śmiertelnych, 198 rannych,
- 695 zdarzeń z tlenkiem węgla – 20 ofiar śmiertelnych, 265 podtrutych.
To ok. 50% więcej interwencji niż w grudniu 2025 r.
Apel PSP
Zadbajmy o bezpieczeństwo swoich bliskich:
- czujki dymu w domach i mieszkaniach
- czujki tlenku węgla przy piecykach i kotłach
- regularne przeglądy kominów i wentylacji
- sprawne i konserwowane urządzenia grzewcze
Zimą chwila zaniedbania może kosztować życie. Czujki dymu i czadu ratują zdrowie i życie.
Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.
Materiał: Państwowa Straż Pożarna
Czytaj również
Dodaj komentarz
Jedno z najlepszych miejsc na regenerację. Wykorzystaj ten czas
Drzewa przyprószone śniegiem, cisza i #spokój - słychać jedynie skrzypienie śniegu pod butami - zima w lesie ma swój bajkowy urok.
(czytaj więcej)Chcesz wzmocnić organizm. Warto sięgnąć po imbir.
Zima to czas, kiedy nasz organizm jest szczególnie #narażony na przeziębienia, infekcje i osłabienie odporności. Niskie temperatury, wiatr i brak słońca sprawiają, że łatwiej chorujemy i czujemy się zmęczeni. Warto więc wspierać organizm naturalnymi sposobami - jednym z najlepszych jest imbir.
(czytaj więcej)"Królowa Twojego ogrodu". Pamiętaj o dokarmianiu ptaków
Zimą nie zapominamy dokarmianiu# ptaków. Na osiedlach, w miejskich blokowiskach czy w zaciszu przydomowych ogrodów widać wywieszone słoniny czy napełnione karmniki.
(czytaj więcej)Jaki jest zasięg internetu w Polsce. Przygotowano raport
Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło kolejną edycję# raportu „Polska w zasięgu stacjonarnego dostępu do internetu”, prezentującą dane aktualne na koniec czwartego kwartału 2025 r. Publikacja jest kompleksowym źródłem informacji o stanie infrastruktury szerokopasmowej w Polsce. Obejmuje cały kraj, z podziałem na województwa oraz jednostki samorządu terytorialnego.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!