Dziś mamy 6 lipca 2025, niedziela, imieniny obchodzą:
12 lipca 2024

Spotkanie w "Śliwkowym Sadzie". Władze regionu w Strzelcach Dolnych

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

O gościnności Wójta Gminy Dobrcz Rafała Modlisza mogli się #wczoraj (11.07.2024r.) przekonać Radni Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego władze powiatu bydgoskiego, Prezydent Miasta Bydgoszczy wraz ze swoim Zastępcą, włodarze ościennych gmin, przedstawiciele Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz członkowie Lokalnej Grupy Działania Trzy Doliny.

Spotkanie odbyło się w Gospodarstwie Agroturystycznym „Śliwkowy Sad”, którego właścicielami są Państwo Anna i Jan Iwanowscy.

Na kanwie spotkania pt. „Rozwój gmin powiatu bydgoskiego – szanse i zagrożenia” rozmawiano m.in. na temat możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza oraz o założeniach tego programu i jego harmonogramie naborów.

Omówiono również możliwości rozwoju gospodarczego Kujaw i Pomorza, a także Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego. Szacowni goście zostali poczęstowani także regionalnymi przysmakami.

"Uważam, że takie spotkania, jak dziś powinniśmy organizować cyklicznie. Mają one na celu lepsze zintegrowanie gmin powiatu bydgoskiego poprzez przepływ informacji i wymianę doświadczeń, które mają niebagatelny wpływ na rozwój naszego powiatu oraz województwa” – skomentował Wójt Gminy Dobrcz Rafał Modlisz.

Serdecznie dziękujemy Państwu Iwanowskim za pomoc w organizacji spotkania, a wszystkim Gościom za poświęcony czas oraz niezwykle cenny i merytoryczny przekaz, który wnieśli we wczorajsze wydarzenie.

Materiał: Gmina Dobrcz

Oceń artykuł: 59 49

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Populacja kormoranów budzi niepokój. Państwa europejskie chcą działać

- Wiele państw w Europie jest zaniepokojonych oddziaływaniem kormoranów # na zasoby ryb, akwakulturę i ekosystemy wodne. To problematyka o charakterze międzynarodowym, dlatego rozwiązanie tego problemu wymaga współpracy na szczeblu europejskim - powiedział sekretarz stanu Jacek Czerniak podczas uroczystego otwarcia konferencji nt. doradztwa służącego zarządzaniu w celu ograniczenia wpływu drapieżnictwa kormorana.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)