Dziś mamy 28 lipca 2021, środa, imieniny obchodzą:
04 października 2018
Odznaki i wyróżnienia dla mieszkańców powiatu bydgoskiego

Zasłużeni dla Kultury Polskiej

fot. K.Wysocka/Starostwo Bydgoszcz

fot. K.Wysocka/Starostwo Bydgoszcz

Dnia 3 października odbyło się uroczyste wręczenie odznak i nagród dla osób z Powiatu Bydgoskiego.

W uroczystości uczestniczył Starosta Bydgoski Wojciech Porzych oraz Wicestarosta Zbigniew Łuczak, Zenon Rydelski – Przewodniczący Rady Powiatu Bydgoskiego, a także radni Powiatu Bydgoskiego oraz przedstawiciele gmin.

W pierwszej części Starosta Wojciech Porzych wręczył w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego 3 odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Osoby odznaczone to:

Henryka Bryś - mieszkanka sołectwa Łochowo, miłośniczka polskiego folkloru, uzdolniona wokalnie i muzycznie aktywna członkini wielopokoleniowego zespołu folklorystycznego „Łochowianie”, który od ponad 30 lat występuje nie tylko dla lokalnej publiczności, ale również na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Irena Owczarzak - założycielka zespołu wokalnego „Brzozowiacy”, który funkcjonuje od 2003 roku. Zespół wokalny pod jej kierunkiem zachwyca swoją muzykalnością nie tylko lokalną społeczność, ale również miłośników muzyki w Polsce i w Europie. Pani Owczarzak wraz z zespołem licznie koncertuje. Podczas koncertów zespół wykonuje pieśni patriotyczne, ludowe, religijne oraz biesiadne. Swoją obecnością uświetnia nie tylko wydarzenia lokalne, ale również bierz udział w wielu przeglądach wokalnych i zespołowych.

Piotr Wizimirski - pracuje na rzecz szerzenia kultury w gminie Osielsko od 1988 roku. od 2003 r. pracuje na stanowisku starszego instruktora w GOK Osielsko. Jest organizatorem cyklicznych wydarzeń kulturalnych m.in: Konkursu „Plastyka w naszej gminie”, Gminnego konkursu ortograficznego, który przekształcił się w „Powiatowe Dyktando Ortograficzne dla dzieci i dorosłych – pomysłodawca i współpracujący ze Szkołą Podstawową w Niemczu.

Ponadto dwie osoby zostały wyróżnione dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego to:

Iwona Lichocka - w Bibliotece w Solcu Kujawskim pracuje od roku 1997, zaś od roku 2009 pełni w niej funkcję dyrektora. Przez ten okres zainicjowała działalność Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, który działa do dziś. Od 2012 roku, czyli od momentu powołania w Solcu Kujawskim Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest jego koordynatorem.

Radosław Osiński - doktor nauk humanistycznych, Absolwent polonistyki na Wydziale Filologicznym UMK w Toruniu. Ukończył również Europejskie Studia Podyplomowe w Centrum Studiów Europejskich UMK im. Jeana Monneta w Toruniu oraz Komunikację Społeczną i Public Relations – studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Jest jedynym autorem w Polsce, który wygrał dwa najważniejsze krajowe konkursy dla młodych krytyków filmowych - w 2011 roku zwyciężył w I edycji konkursu „Powiększenie” portalu Filmweb, a w 2013 roku zdobył Grand Prix XVII edycji Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka. Jest autorem kilkudziesięciu tekstów z zakresu filmoznawstwa i krytyki filmowej publikowanych w prestiżowych wydawnictwach oraz w sieci.

Oceń artykuł: 4 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)