Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
28 maja 2024

III Kongres Kobiet. Harmonia z naturą

fot. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

fot. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

W sobotę 25 maja odbył się III Kongres Kobiet, gdzie w tym roku zorganizowany# został w Chacie Chlebowej u Państwa Beaty i Witolda Tomaszewskich.

Kongres to spotkanie integrujące dla przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy.

Porusza on fundamentalne zagadnienia dotyczące funkcjonowania i działalności Kół. O swoich sukcesach i spostrzeżeniach mają możliwość porozmawiać członkinie oraz podzielić się z szerokim gronem dobrymi praktykami.

III Kongres Kobiet otworzyli Wójt Gminy Radosław Ciechacki oraz Dyrektor GOKiS Ewelina Lewandowska.

W trakcie spotkania wystąpiły Panie Aleksandra Kirchner - Banach reprezentantka Rady ds. Kobiet i Rodzin przy KRIR woj. kujawsko - pomorskie oraz Marzena Wysocka Główna Księgowa.

Zgłębiono tematy związane z: programem "Mama 4+", koloniami letnimi dla dzieci, "bonem frekwencyjnym" dla KGW oraz prowadzeniem działalności nierejestrowanej.

Dodatkową atrakcją były zajęcia przeprowadzone przez Gospodarzy Chaty Chlebowej. Pieczenie bułek, przygotowanie soli ziołowej, degustacje i pogadanki o zdrowym życiu w zgodzie z naturą.

Serdecznie dziękujemy Gospodarzom za tak ciepłe przyjęcie, prelegentkom za merytoryczne wystąpienia oraz wszystkim uczestniczkom za obecność.

To było wspaniałe przedpołudnie.

Materiał: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)