Dziś mamy 4 lipca 2025, piątek, imieniny obchodzą:
01 lipca 2025

Pieniądze na wyprawkę szkolną. Już można składać wnioski

fot. freepik

fot. freepik

ZUS rozpoczął nabór wniosków o świadczenie z # programu „Dobry start” na wyprawkę szkolną. Wnioski można składać wyłącznie online do 30 listopada 2025 roku, a środki będą przekazywane bezpośrednio na konto bankowe.


To już piąty rok, w którym ZUS przyjmuje i rozpatruje wnioski o 300 plus. – Aby otrzymać wsparcie jak najszybciej, warto się pospieszyć i złożyć wniosek do końca sierpnia. Wtedy wypłata zostanie zrealizowana najpóźniej do 30 września – podkreśla Krystyna Michałek, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim. Wnioski, które trafią do ZUS-u później, we wrześniu, październiku lub listopadzie, będą rozpatrywane w ciągu dwóch miesięcy od daty złożenia.

Program "Dobry Start" przewiduje jednorazową wypłatę w wysokości 300 zł na każde uczące się dziecko do 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnością – do ukończenia 24 lat. Wsparcie nie przysługuje dzieciom uczęszczającym do tzw. zerówek ani studentom. Wiek 20 i 24 lata liczy się rocznikowo, co oznacza, że uczniowie ostatnich klas techników i liceów oraz uczniowie szkół policealnych także są uprawnieni do świadczenia, jeśli 20. albo 24. rok życia ukończyli przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Wnioski o świadczenie 300 plus można składać do 30 listopada za pośrednictwem: aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych PUE/eZUS, portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej. Wyjątek stanowią dzieci, które po ukończeniu 20. roku życia uzyskają orzeczenie
o niepełnosprawności po 30 listopada. W ich przypadku możliwe będzie złożenie wniosku po upływie tego terminu.

Telefoniczny dyżur informacyjny
Dla osób, które mają pytania dotyczące 300 plus, ZUS organizuje specjalny dyżur telefoniczny. Odbędzie się on 2 lipca w godzinach od 9:00 do 10:00 pod numerem telefonu: 54 230 73 76.

 materiał: Krystyna Michałek regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Populacja kormoranów budzi niepokój. Państwa europejskie chcą działać

- Wiele państw w Europie jest zaniepokojonych oddziaływaniem kormoranów # na zasoby ryb, akwakulturę i ekosystemy wodne. To problematyka o charakterze międzynarodowym, dlatego rozwiązanie tego problemu wymaga współpracy na szczeblu europejskim - powiedział sekretarz stanu Jacek Czerniak podczas uroczystego otwarcia konferencji nt. doradztwa służącego zarządzaniu w celu ograniczenia wpływu drapieżnictwa kormorana.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)