Regaty na Zalewie. "Wodniacy" czuwali nad bezpieczeństwem

fot. KMP Bydgoszcz
Na wodach Zalewu Koronowskiego odbyły się # 31 Regaty o Puchar Komandora oraz Puchar Marszałka Woj. Kuj.- Pom. w Klasie OPTYMIST I ILCA4. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze z ogniwa wodnego bydgoskiej komendy miejskiej. Policjanci pomogli trzem załogom, którym jachty wywróciły się w trakcie zmagań na wodzie.
Na wodach Zalewu Koronowskiego odbyły się 31. Regaty o Puchar Komandora oraz Puchar Marszałka Woj. Kujawsko-Pomorskiego w Klasie OPTYMIST I ILCA4. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze z ogniwa wodnego bydgoskiej komendy miejskiej. Policjanci pomogli trzem załogom, których jachty wywróciły się w trakcie zmagań na wodzie.
W minioną sobotę (28.06.2025), na Zalewie Koronowskim odbyły się 31. Regaty o Puchar Komandora oraz Puchar Marszałka Woj. Kujawsko-Pomorskiego w Klasie OPTYMIST I ILCA4 organizowane przez Bydgoski Klub Żeglarski w Osielsku, Gminę Osielsko oraz Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski w Bydgoszczy.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Ich obecność okazała się kluczowa. W wyniku trudnych warunków pogodowych trzy załogi żaglówek przewróciły się i potrzebowały natychmiastowej pomocy. Mundurowi zareagowali od razu i dzięki szybkiej, a także profesjonalnej reakcji funkcjonariuszy nikt nie ucierpiał.
„Wodniacy” dopłynęli do każdej z wywróconych jednostek, udzielili pomocy osobom znajdującym się w wodzie. Jedną z żaglówek holowali do portu, a pozostałych dwóch uczestników powróciło do dalszej rywalizacji. Podczas akcji ratunkowej policjantów wspierali ratownicy WOPR-u.
Funkcjonariusze przypominają, że podczas każdego wypłynięcia na akwen, niezależnie od doświadczenia załogi czy warunków atmosferycznych, należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa:
zawsze korzystać z kamizelek asekuracyjnych,
sprawdzać prognozę pogody przed rejsem,
nie lekceważyć sygnałów zbliżającej się burzy lub silnego wiatru,
dbać o dobry stan techniczny sprzętu pływającego,
nie spożywać alkoholu podczas korzystania z wypoczynku nad wodą.
materiał: st. sierż. Jakub Skrzypek Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy
Galeria








Czytaj również
Dodaj komentarz
Populacja kormoranów budzi niepokój. Państwa europejskie chcą działać

- Wiele państw w Europie jest zaniepokojonych oddziaływaniem kormoranów # na zasoby ryb, akwakulturę i ekosystemy wodne. To problematyka o charakterze międzynarodowym, dlatego rozwiązanie tego problemu wymaga współpracy na szczeblu europejskim - powiedział sekretarz stanu Jacek Czerniak podczas uroczystego otwarcia konferencji nt. doradztwa służącego zarządzaniu w celu ograniczenia wpływu drapieżnictwa kormorana.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!